Stowarzyszenie ekologiczne EKO-UNIA
Brak komentarzy 65 Odsłon

„GRUZ WRACA NA PKS!”

Zdjęcie0216

LOVE PO TRUPIE PRZYRODY: DOŚĆ ZASYPYWANIA GRUZEM  Z BUDOWY GALERII HANDLOWEJ WROCLAVIA CENNEJ PRZYRODY W ZACHOWICACH!

Data: wtorek, 14 lipca, godz. 11:00

Miejsce: teren budowy galerii handlowej Wroclavia przy płocie od ul. Suchej (naprzeciwko wejścia na Dworzec PKP)

Działacze wrocławskiej Partii Zieloni oraz mieszkańcy Zachowic – miejscowości w gminie Kąty Wrocławskie, gdzie do urokliwych glinianek wyrzucany jest gruz z budowy galerii handlowej Wroclavia – organizują happening pod płotem budowy galerii.

Nie pomogły oficjalne pisma słane przez mieszkańców i radnych Kątów Wrocławskich (m.in. Sebastiana Kotlarza) do Ministerstwa Środowiska, Komisariatu Policji Zachowice oraz prokuratury. Czas na inne środki!

Uczestnicy happeningu zaprezentują zdjęcia glinianek z Doliny Bystrzycy i zniszczeń, jakie dokonały tam ciężarówki przewożące i wrzucające do wody gruz. Pokażą także nagranie dokumentujące dewastację środowiska naturalnego wykonane dronem.

Punktem kulminacyjnym happeningu będzie wysypanie gruzu pod placem budowy galerii handlowej Wroclavia. Jest to gruz przywieziony przez mieszkańców Zachowic z terenów glinianek z powrotem na miejsce, z którego się wywodzi. Gruz wraca na PKS!

Więcej informacji o niszczeniu Zachowic przez inwestora Wroclavii na www.zielony.wroclaw.pl. W załączniku podsyłamy stanowisko Partii Zieloni w tej sprawie.

LOVE PO TRUPIE PRZYRODY_Stanowisko Partii Zieloni

WPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wypełnij wszystkie wymagane pola. *

PODOBNE ARTYKUŁY
KONTAKT

ul. Białoskórnicza 26

50-134 Wrocław

tel./fax +48 71 344 22 64
info-ekounia@eko.org.pl

NEWSLETTER

Wróć na początek