Stowarzyszenie ekologiczne EKO-UNIA
Brak komentarzy 194 Odsłon

Protest przed Budową Dworca PKS.

gruz16

DOŚĆ ZASYPYWANIA GRUZEM  Z BUDOWY GALERII HANDLOWEJ WROCLAVIA CENNEJ PRZYRODY W ZACHOWICACH!

Działacze wrocławskiej Partii Zieloni oraz mieszkańcy Zachowic wysypują gruz wyrzacony przez inwestora do glinianek w gminie Kąty Wrocławskie pod płotem budowy galerii handlowej Wroclavia.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska nie została wpuszczona na teren gdzie był wysypywany gruz.  Zagrożone są lęgowiska chronionych gatunków. Właściciel nie odebrał zawiadomienia o kontroli.

Pokazano zdjęcia glinianek z Doliny Bystrzycy i zniszczeń, jakie dokonały tam ciężarówki. oraz film ukazujący skalę dewastacji.

Mieszkanka Zachowic, Bożena Posadzy opowiada, że teren przez lata służył mieszkańcom. – „Dzieci kąpały się w stawie, wędkarze łowili ryby, a wszyscy chętnie przychodzili tu pospacerować. Nigdy nie było ogrodzenia czy znaków informujących, że to teren prywatny.”

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/4449169,gruz-z-pksu-trafil-do-stawu-ale-wlasciciel-terenu-nie-zgodzil-sie-na-kontrole-zdjecia,id,t.html

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/4449169,gruz-z-pksu-trafil-do-stawu-ale-wlasciciel-terenu-nie-zgodzil-sie-na-kontrole-zdjecia,id,t.html

Gruz z PKS-u trafił do stawu. Ale właściciel terenu nie zgodził się na kontrolę

 

WPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wypełnij wszystkie wymagane pola. *

PODOBNE ARTYKUŁY
KONTAKT

ul. Białoskórnicza 26

50-134 Wrocław

tel./fax +48 71 344 22 64
info-ekounia@eko.org.pl

NEWSLETTER

Wróć na początek