Stowarzyszenie ekologiczne EKO-UNIA
Brak komentarzy 81 Odsłon

Raport „Węgiel brunatny – początek końca?”

raport

Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA we współpracy z organizacjami z 10 krajów europejskich (Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Czech, Niemiec, Serbii, Turcji, Grecji, Macedonii, Węgier, Rumunii) przygotowało raport pt. „Węgiel brunatny – początek końca? Polityka energetyczna oraz transformacja energetyczna wybranych krajów europejskich”.

Od setek lat węgiel był podstawowym źródłem energii pierwotnej. Na masową skalę wydobywano go już w XIX wieku. Jego dostępność w niemal każdym zakątku świata oraz duże możliwości dość łatwego magazynowania spowodowały, że w wielu krajach rola tego nośnika energii w gospodarce jest wciąż bardzo duża. Czy jednak, przy dzisiejszej wiedzy, energetyka oparta na węglu jest zgodna z modelem zrównoważonego rozwoju?

Załączony raport opisuje aktualną sytuację polityki energetycznej oraz perspektywy transformacji energetycznej w wybranych krajach europejskich. Wybraliśmy kraje, gdzie system energetyczny oparty jest w dużym lub bardzo dużym stopniu na węglu brunatnym. Raport ten ma pokazać aktualny stan rzeczy i zachęcać do transformacji energetyki poszczególnych krajów, a także do wykorzystania węgla w okresie przejściowym, który mamy, do zbudowania nowej, oszczędnej, odnawialnej i rozproszonej energetyki…

Zachęcamy do przeczytania raportu >>

WPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wypełnij wszystkie wymagane pola. *

PODOBNE ARTYKUŁY
KONTAKT

ul. Białoskórnicza 26

50-134 Wrocław

tel./fax +48 71 344 22 64
info-ekounia@eko.org.pl

NEWSLETTER

Wróć na początek