Home Aktualne Projekty „Stop dla nowych kopalń odkrywkowych i skrócenie cyklu życia istniejących elektrowni węgla brunatnego oraz wzmocnienie procesu transformacji energetycznej i ochrony klimatu w Polsce”

„Stop dla nowych kopalń odkrywkowych i skrócenie cyklu życia istniejących elektrowni węgla brunatnego oraz wzmocnienie procesu transformacji energetycznej i ochrony klimatu w Polsce”

Możliwość komentowania „Stop dla nowych kopalń odkrywkowych i skrócenie cyklu życia istniejących elektrowni węgla brunatnego oraz wzmocnienie procesu transformacji energetycznej i ochrony klimatu w Polsce” została wyłączona
0

Projekt: „Energia dla klimatu 2020”

Projekt prowadzony jest już od 2010 roku. Konflikt dotyczący lokalizacji nowych kopalni odkrywkowych w Polsce wciąż trwa. Lobby węglowe – mimo dramatycznych raportów IPCC o scenariuszach katastrofy klimatycznej – nie poddaje się. W trakcie projektu kontynuujemy działania mające na celu powstrzymanie budowy nowych kopalni odkrywkowych w Polsce oraz skrócenie czasu funkcjonowania elektrowni węglowych, przy jednoczesnej transformacji energetycznej (która ma być sprawiedliwą transformacją) i rozwoju OZE oraz efektywności energetycznej.

Nasze działania skierowane są przede wszystkim na regiony, w których planowane są kopalnie odkrywkowe i gdzie lokalne społeczności potrzebują naszego wsparcia. Współpracujemy z wieloma organizacjami pozarządowymi, również prawniczymi i działamy w ramach ogólnopolskiej Koalicji „Rozwój TAK – Odkrywki NIE”.

Bardzo ważne jest także prowadzenie dialogu na temat polskiej transformacji energetycznej i ochrony klimatu z ekspertami, politykami, biznesem i obywatelami. Tematy te cieszą się rosnącym zainteresowaniem, także wśród polityków. Dlatego też wspieramy działania mające na celu sprawiedliwą transformację regionów górniczych oraz takie, które zbliżają nas do bardziej zrównoważonej energetyki.

Działania realizowane w ramach projektu to m.in.:

– przygotowanie opinii merytorycznych i prawnych, wsparcie lokalnych społeczności

– udział i organizacja wydarzeń medialnych

– udział w wydarzeniach ekologicznych i promocja działań Stowarzyszenia

– wydawanie newsletterów, przygotowywanie artykułów, komunikatów medialnych

– działania ze społecznościami lokalnymi w zakresie zanieczyszczenia powietrza

– współpraca międzynarodowa

– organizacja spotkań, debat i konferencji na tematy związane z transformacją energetyczną

  • EkoObywatel

    EkoObywatel — wsparcie interwencji i zmian systemowych

    Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA rozpoczęło realizację projektu pod nazwą „EkoObywatel …
Załaduj więcej... Aktualne Projekty

Zobacz również

EkoObywatel — wsparcie interwencji i zmian systemowych

Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA rozpoczęło realizację projektu pod nazwą „EkoObywatel …