Home Aktualności Akcja Czysta Odra 2024

Akcja Czysta Odra 2024

Możliwość komentowania Akcja Czysta Odra 2024 została wyłączona
0
Akcja Czysta Odra we Wrocławiu

Przed nami kolejna edycja Akcja Czysta Odra zainicjowanej dwa lata temu przez podróżnika i ekologa Dominika Dobrowolskiego. Zaśmiecanie rzek to problem na ogromną skalę, koniecznie jest więc ciągłe poszerzanie świadomości o tym problemie. Dlatego w tym roku również będziemy działać. To już trzeci raz!

TERMIN: 26 KWIETNIA — 5 MAJA

W 2023 roku 20 tys. osób sprzątało brzegi Odry na całej jej długości, a także jej dopływy, m.in. Wartę, Nysę Kłodzką, Nysę Łużycką, Bóbr, Troję, Oławę, Pełcznicę, Prudnik.

W 10 dni wolontariusze zebrali ponad 145 ton odpadów. Znalazły się w nich zużyte opakowania, plastikowe i szklane butelki, aluminiowe puszki, opony samochodowe. Zdarzały się nawet meble, stare lodówki, telewizory, hulajnogi elektryczne, odpady poremontowe i budowlane.

W tym roku również wspólnie możemy poprawić czystość naszego otoczenia!

EKO-UNIA koordynuje akcję na odcinku Nowa Sól – Opole. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania się do Anny Adamczyk pod numerem telefonu 511 032 036 oraz na adres mailowy: akcjaczystaodra@gmail.com

Lokalni organizatorzy będą mogli otrzymać wsparcie finansowe na przeprowadzenie akcji w wysokości 500 zł. Darczyńcą grantów jest, już trzeci rok z rzędu, Credit Agricole Bank Polska. Ilość grup, które mogą otrzymać dofinansowanie jest ograniczona.

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Zielone Dni 2024 w Szklarskiej Porębie

Fundacja Strefa Zieleni, we współpracy z organizacjami partnerskimi (GEF, HBS, Partią Ziel…