Home Aktualności Akcja Czysta Odra zbliża się wielkimi krokami!

Akcja Czysta Odra zbliża się wielkimi krokami!

Możliwość komentowania Akcja Czysta Odra zbliża się wielkimi krokami! została wyłączona
0
Akcja Czysta Odra

Zaczynamy 26.04, kończymy 5.05. To już trzeci raz, gdy wspólnie w przeciągu zaledwie 10 dni, kilkanaście tysięcy wolontariuszy (A może i więcej? W zeszłym roku było nas 20 tysięcy!) posprząta Odrę i jej dorzecza. Od źródeł w czeskich Morawach, aż po ujście w Zalewie Szczecińskim.

Zanieczyszczenie rzek odpadami to ogromny problem, co pokazują wyniki naszych akcji. W 2023 roku wspólnymi siłami zebraliśmy 145 ton śmieci, a wśród nich… sprzęt AGD, meble, opony, kable rowery, hulajnoga. Jak widzicie jest co robić. Spędźcie majówkę pomagając naszej przyrodzie.

Wciąż można organizować własne wydarzenia, bądź dołączyć do już istniejących. Przypominamy kontakty do regionalnych koordynatów, od których uzyskacie więcej informacji.

  • Anna Piróg – email: stowarzyszenie.plywadla@gmail.com, tel. 512 283 870. Zgłoszenia akcji od Lokalnych Koordynatorów z terenu Dorzecza Odry od Bohumina (Czechy) do Opola, czyli np: z Raciborza, Kędzierzyna Koźla, Krapkowic, Opola oraz z dopływów Odry z tego rejonu.
  • Stowarzyszenie EKO-UNIA – Anna Adamczyk, email: akcjaczystaodra@gmail.com , tel. 511 032 036. Zgłoszenia akcji lokalnych z terenu dorzecza Odry od Opola do Nowej Soli, np. z Opola, Brzegu, Oławy, Wrocławia, Brzegu Dolnego, Lubiąża, Ścinawy, Chobieni, Głogowa, Bytomia Odrzańskiego i Nowej Soli oraz z dopływów Odry z tego rejonu.
  • Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne Sp. z o.o. – Wojciech Kliszewski, email: w.kliszewski@kpwk-krosnoodrzanskie.pl, tel. 661 068 040. Zgłoszenia akcji od lokalnych koordynatorów z terenu Dorzecza Odry od Nowej Soli do Słubic, np: z Zielonej Góry, Cigacic, Sulechowa, Krosna Odrzańskiego, Gubina, Słubic i Frankfurtu n/O. oraz z dopływów Odry z tego rejonu.
  • Stowarzyszenie Wywrotka – Krzysztof Sowa, email: akcjaczystaodra@stowarzyszeniewywrotka.pl, tel. 725 559 666. Zgłoszenia akcji od lokalnych koordynatorów z terenu Dorzecza Odry od Słubic do Świnoujścia, czyli np: z Górzycy, Kostrzyna n/O, Krajnika Dolnego, Gryfina, Kołbaskowa, Szczecina, Polic, miejscowości nad Jez. Dąbie, Zalewu Szczecińskiego (ujście Świny i Dziwny, i dopływy z całego rejonu).
  • W przypadku chęci zgłoszenia swojej akcji z innych (niż wymienione powyżej) terenów należy skontaktować się z głównym organizatorem Akcji: Dominkiem Dobrowolskim, tel. 697 092 978, dominik@cycling-recycling.eu
Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Kandydaci do europarlamentu dyskutowali o zielonej energii, kosztach budowy atomu i odchodzeniu od węgla

W dniu 27 maja odbyła się debata przedwyborcza o transformacji energetycznej. Udział …