Home Aktualności Chevron – GWAŁT w Żurawlowie- APEL

Chevron – GWAŁT w Żurawlowie- APEL

0
0
zurawlew chewron1

zurawlew chewron1

EKO-UNIA wspiera mieszkańców Żurawlewa w tej walce od 1.5 roku, od naszej wizyty na spotkaniu we wsi z koncernem. Spotkaniu,  z którego przedstwiciele koncernu zrejterowali, zostawiajac wójta i innych aliantów. Informowaliśmy o tym na naszych stronach >>

Zwracamy się do wszystkich możliwych organizacji, urzędów i obywateli Polski z apelem o pomoc i wsparcie naszej walki z potężną korporacją CHEVRON. Działalność Chevronu nie jest akceptowana wśród mieszkańców gmin, które obejmuje koncesja;pod listem otwartym adresowanym do wójta Miączyna ,do wiadomości m.in. Starosty, Marszałka, Chevronu, podpisało się ok. 600 mieszkańców gmin objętych koncesją.

Firma Chevron ignoruje mieszkańców i polskie prawo. W dniu 02 czerwca 2013r. o godzinie 6.00 rano Chevron ponownie wtargnął na teren wydzierżawiony pod budowę wiertni. Mieszkańcy okolicznych wsi zablokowali samochody i nie dopuścili do rozpoczęcia robót. W asyście Policji, firmy ochraniarskiej wynajętej przez Chevron trwały „negocjacje” do późnych godzin nocnych – bez efektu porozumienia.

Według dokumentów, Chevron nie ma prawa na tym terenie prowadzić działalności koncesyjnej. Trwa  wznowione z rzędu postępowanie w Ministerstwie Środowiska w sprawie wydanych decyzji koncesyjnych. Do prokuratury wysłano zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa korupcji podpisane przez kilkudziesięciu mieszkańców okolicznych miejscawości.

Władze samorządowe wykazują bezczynność, firma prowokuje mieszkańców do obrony koniecznej. Sytuacja taka stwarza zagrożenie dla mieszkańców, możliwości popełnienia przestępstwa w sytuacji zagrożenia, które powoduje bezprawne działanie Chevronu. Dziś w nocy mieszkańcy Żurawlowa będą pilnować terenu do rana.

Co będie jutro? Kolejna konfrontacja malutkiej społeczności z wielkim koncernem może się skończyć jakąś tragedią. Ludzie są zdeterminowani. Prosimy o pomoc w każdej formie, również nagłośnienie tego konflktu jak najszerzej.

 

Barbara Siegieńczuk 

Andrzej Bąk

Emil Jabłoński

Małgorzata Jabłońska,

Katarzyna Makuch,

Wiesław Gryn,

Marek Makuch,

Mieczysław Jabłoński

Henryka Bernard,

i wielu mieszkańców

Miączyna, Żurawlowa, Rogowa, Grabowca

Poniżej link do relacji z wydarzeń:

zamosc.naszemiasto.pl >>

RDOŚ w Lublinie nie uznał potrzeby zrobienie raportu oddziaływania na środowisko  przez Chevron dla tego wiercenia ( przypominam, że wierci sie otwór pionowy 3-5km i poziomy w promieniu do 1.5 km, na którym robi się
szczelinowania hydrauliczne z cała chemią) ? (R.G.)

{gallery}Galerie/zurawlew0.6_2013,width=170,height=123,limit=1,limit_quantity=6{/gallery}

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Przez smog umiera rocznie nawet 50 tys. ludzi. Zieloni zawalczą o czyste powietrze w Europarlamencie

Poprawa jakości powietrza jako główny postulat Wrocławskich Zielonych w ramach kampanii wy…