Home Aktualności Debata wyborcza o lasach

Debata wyborcza o lasach

Możliwość komentowania Debata wyborcza o lasach została wyłączona
0

Zapraszamy do wzięcia udziału w debacie wyborczej „Uczyńmy lasy znów pięknymi”, która odbędzie się w najbliższy wtorek, 10 października, o godzinie 17:00 w Centrum Prasowym Foksal przy ul. Foksal 3-5 w Warszawie. Wstęp wolny i transmisja on-line.

Lasy to temat równie istotny, co gospodarka czy sprawy społeczne i ściśle z nimi powiązany. Są naszym sojusznikiem w mierzeniu się ze skutkami zmian klimatu. Bez lasów nie ma przyszłości dla naszych dzieci i kolejnych pokoleń.

Dlatego też do debaty zaprosiliśmy kandydatów i kandydatki wszystkich liczących się partii politycznych. Udział w debacie wezmą posłanki Daria Gosek-Popiołek (Par tia Razem), Urszula Zielińska (Zieloni), Anita Sowińska (Nowa Lewica), senator Stanisław Gawłowski (Platforma Obywatelska) oraz kandydat na posła Mikołaj Dorożała (Trzecia Droga). Od Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji oraz Suwerennej Polski nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Debatę poprowadzi Katarzyna Kasia – filozofka, dziennikarka radiowo-telewizyjna związana z takimi programami i tytułami jak „Szkło kontaktowe” w TVN24 czy Newsweek Polska.

Jeśli będziesz w ten dzień w Warszawie, to serdecznie zapraszamy Cię do wzięcia udziału na żywo. Prowadzimy również transmisję on-line – dostępna jest na stronie wydarzenia:

Potrzeba zmiany sposobu zarządzania lasami publicznymi jest dziś oczywista. Oczekujemy lepszej ochrony lasów i zaniechania wycinek cennych przyrodniczo i ważnych społecznie drzewostanów. Razi nas upolitycznienie Lasów Państwowych i zbijanie politycznego kapitału w oparciu o pieniądze z trzebienia naszych lasów. Nie zgadzamy się na brak społecznej i instytucjonalnej kontroli nad gospodarką leśną prowadzoną na ¼ powierzchni Polski.

Przed wyborami chcemy wiedzieć jak kandydatki i kandydaci do parlamentu RP odpowiedzą na potrzeby i oczekiwania bardzo szerokiego grona miłośników i użytkowników lasu.

Zachęcamy do śledzenia tej ważnej debaty.

15 października zagłosujmy za ochroną lasów, czyli naszym wspólnym bezpieczeństwem.


W imieniu organizatorów
Radosław Ślusarczyk, Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Radosław Gawlik, EKO-UNIA

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Elektrownia atomowa w Choczewie zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Polski

Rząd PiS lokalizując elektrownię jądrową (EJ) w gminie Choczewo na wybrzeżu Bałtyku nie zw…