Home Inicjatywy Działania związane z ochroną cennych przyrodniczo łąk, w tym na Uroczysku Miodary

Działania związane z ochroną cennych przyrodniczo łąk, w tym na Uroczysku Miodary

Możliwość komentowania Działania związane z ochroną cennych przyrodniczo łąk, w tym na Uroczysku Miodary została wyłączona
0

EKO-UNIA gospodarowała w 2018 r. na dzierżawionych łąkach w powiecie oleśnickim
i sycowskim oraz na dużym areale na terenie Pogórza Izerskiego. Robiliśmy dokumentację fotograficzną łąk, w szczególności storczyków, a także różnych gatunków motyli oraz innych owadów i zwierząt. Latem zleciliśmy naszym wykonawcom koszenie
i zbiórkę siana. Prace zgodnie z zaleceniami naukowymi i przepisami były wykonywane pod koniec sierpnia i we wrześniu. Obserwujemy na niektórych wykaszanych łąkach wzrost ilości, ale też przemieszczanie się, cennych gatunków roślin, jak np. storczyka szerokolistnego. Niestety również inwazję obcego gatunku nawłoci kanadyjskiej.

Rok 2018 był dla EKO-UNII pierwszym rokiem nowego 5 letniego planu rolnośrodowiskowego, który realizujemy na podstawie przygotowanej przez dr. Małgorzatę Rudy ekspertyzy przyrodniczo- środowiskowej dla łąk, na których gospodarujemy.

Podjęliśmy decyzję i zleciliśmy opinie naukowe dotyczące częstszego wykaszania gatunków inwazyjnych jak nawłoć kanadyjska na najcenniejszych łąkach.

Załaduj więcej... Inicjatywy

Zobacz również

Przez smog umiera rocznie nawet 50 tys. ludzi. Zieloni zawalczą o czyste powietrze w Europarlamencie

Poprawa jakości powietrza jako główny postulat Wrocławskich Zielonych w ramach kampanii wy…