Home Aktualności Elektrownia atomowa to zły wybór

Elektrownia atomowa to zły wybór

0
0
male0095

male0095Relacja z Gryfina.  6 czerwca szczecińskie Koło  Partii Zieloni w centrum Gryfina zorganizowało piketę, którą wsparła trzy osoby z Wrocławia. Wrocławianie zanim włączyli się w protest w  Gryfinie odwiedzili  cztery  leżące  na południu gminy wsie rozdając ulotki ” 7 mitów energetyki jądrowej” oraz gazetę – energetyczne „Zielone Wiadomości”.

Relacja z Gryfina.  6 czerwca szczecińskie Koło  Partii Zieloni w centrum Gryfina zorganizowało  piketę, którą wsparła trzy osoby z Wrocławia. Wrocławianie zanim włączyli się w protest w  Gryfinie odwiedzili  cztery  leżące  na południu gminy wsie rozdając ulotki ” 7 mitów energetyki jądrowej” oraz gazetę – energetyczne „Zielone Wiadomości”.

Władze lokalne organizują 10 czerwca referendum dla poparcia idei lokalizacji elektrowni atomowej w gminie. Jak wynikało z licznych wypowiedzi podczas festynu,  władze traktują cały wywołany przez nie temat  referendum gminnego jako  sposób nacisku na PGE, aby po zamknięciu Elektrowni Dolna Odra opartej na węglu i zlokalizowanej się w gminie, zaproponowały ludziom jakieś miejsca pracy.{gallery}Galerie/gryfino, width=170,height=123,limit=1,limit_quantity=9{/gallery}

Trzeba oddać organizatorom mitingu, że zachowali się bardzo ładnie i demokratycznie dając prawo głosu z trybuny przeciwnikom: Ewie Koś, radnej wojewódzkiej, przew. Koła Zielonych ze Szczecina i mnie.

Oboje podkreśliliśmy, że elektrownia atomowa – rzekomo gwarantująca miejsca pracy po zamkniętej Dolnej Odrze- to zły wybór. Dosadnie nazwałem to dylematem zachorowania na cholerę (groźba utraty miejsc pracy) i wprowadzenie sobie do organizmu zarazków dżumy ( elektrownia atomowa).

Frekwencja na festynie była bardzo umiarkowana. Zachęcani przez nas szczecinianie planowali odwiedzić także inne miejscowości  dostarczając materiały pokazując energetykę atomową bez różowych okularów

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Akcja Czysta Odra zbliża się wielkimi krokami!

Zaczynamy 26.04, kończymy 5.05. To już trzeci raz, gdy wspólnie w przeciągu zaledwie 10 dn…