Home Aktualności Informacja o rozstrzygnięciu konkursu "Gmina z klimatem"

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu "Gmina z klimatem"

0
0

Spośród nadesłanych do Fundacji EkoRozwoju zgłoszeń wybrano 7 gmin z klimatem.

Nagrodę główna doceniającą kompleksowe i innowacyjne działania dla ochrony klimatu i racjonalnego zużycia energii otrzymała Bielsko Biała. Wśród pozostałych gmin które trafiły do wspaniałej siódemki znalazły się Częstochowa,  Legnica, Tarnów, Niepołomnice, Piaseczno, Szczawnica.

Realizowany przez Fundację EkoRozwoju we współpracy z Ministerstwem Środowiska konkurs „Gmina z Klimatem” jest skierowany jest do samorządów gminnych. Jego celem jest zainspirowanie samorządów lokalnych do preoekologicznych działań związanych z ochroną klimatu i racjonalnym użyciem energii poprzez promocję dobrych praktyk gmin w tym zakresie. Przy wyborze gmin wzięte zostały pod uwagę kryteria odnoszące się do efektywności działań związanych z wykorzystaniem energii i ochroną klimatu, działania edukacyjne i promocyjne, strategiczne podejście, społeczny udział oraz innowacyjność zastosowanych rozwiązań. Dla zapewnienia szerszej reprezentatywności wzięto również pod uwagę charakter i wielkość gmin.

W nagrodzonych gminach Fundacja EkoRozwoju, we współpracy z samorządami, zorganizuje Festiwale „Energicznie dla Klimatu” dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oprócz tytułu „Gmina / Miasto z Klimatem” oraz nagrody – w formie Ekofestiwali dla mieszkańców, gmina zostanie zaproszona do udziału w profesjonalnej sesji zdjęciowej prezentującej działalność dla klimatu i energii dla potrzeb promocji na ogólnopolskiej wystawie „Gmina z Klimatem” oraz na konferencjach prasowych.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim aplikującym samorządom dziękujemy za uczestnictwo. W ocenie obok Ministerstwa Środowiska pomagali nam eksperci z Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska oraz portalu „Ziemia na rozdrożu” – którym również bardzo dziękujemy.

Krzysztof Smolnicki, Prezes Zarządu

FUNDACJA EKOROZWOJU FER

XX lat działań dla natury i człowieka

http://fer.org.pl/

k.smolnicki@eko.org.pl

+ 48 601 205 658

 

 

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Przez smog umiera rocznie nawet 50 tys. ludzi. Zieloni zawalczą o czyste powietrze w Europarlamencie

Poprawa jakości powietrza jako główny postulat Wrocławskich Zielonych w ramach kampanii wy…