Home Aktualności Kryzys nie sprzyja rozwojowi rolnictwa ekologicznego

Kryzys nie sprzyja rozwojowi rolnictwa ekologicznego

0
0
koza

kozaKryzys nie sprzyja rozwojowi rolnictwa ekologicznego, bo wyższe ceny tzw. zdrowej żywności są barierą dla kupujących – informuje działająca przy polskim ministrze rolnictwa Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa. Według Fundacji ostatnie dane brytyjskich organizacji monitorujących handel wskazują, że popyt na żywność ekologiczną zmniejszył się zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej. Żywność taką kupują przede wszystkim średnio zamożne klasy społeczeństwa. Jednak w okresie recesji gospodarczej często zadowalają się one produktami z supermarketów.

Wiecej informacji >>

PPR » Aktualności » Zobacz artykuł

Kryzys nie sprzyja rozwojowi rolnictwa ekologicznego

01.10.2009

Kryzys nie sprzyja rozwojowi rolnictwa ekologicznego, bo wyższe ceny tzw. zdrowej żywności są barierą dla kupujących – informuje działająca przy polskim ministrze rolnictwa Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa.
Według Fundacji ostatnie dane brytyjskich organizacji monitorujących handel wskazują, że popyt na żywność ekologiczną zmniejszył się zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej. Żywność taką kupują przede wszystkim średnio zamożne klasy społeczeństwa. Jednak w okresie recesji gospodarczej często zadowalają się one produktami z supermarketów.
]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Pierwsza debata samorządowa: Trzeba inwestować w kolej, kulturę i sprawiedliwą transformację Turowa

W środę we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty odbyła się otwarta debata wyborcza kandydatów …