Home Aktualności Nie dla genetycznie modyfikowanych szczepionek dla zwierząt !

Nie dla genetycznie modyfikowanych szczepionek dla zwierząt !

0
0
piramida zwierzat

piramida zwierzatWiosną 2012 w Niemczech ma być dopuszczona szczepionka dla koni z użyciem żywych modyfikowanych bakterii. Należący do amerykańskiego koncernu Merck wytwórca farmaceutyków Intervet planuje 3-letnie doświadczenie na 240 źrebakach i 240 klaczach. 

Szczepionka ma uodpornić zwierzęta przeciwko zachorowaniom na  Rhodococcus equi.

W rzeczywistości  dzięki manipulacjom genetycznym masowa hodowla zwierząt będzie jeszcze bardziej zawoalowana. Substancja uodparniająca będzie później używana w „fabrykach” zwierząt, w których wiele tysięcy koni będzie utrzymywane na małej przestrzeni. Masowa hodowla zwierząt bez niebezpieczeństwa zarażenia będzie możliwa dzięki manipulacjom genetycznym. Natomiast w chowie zgodnym z potrzebami gatunku choroba ta stanowi bardzo małe zagrożenie dla zwierząt.

Wielu hodowców zwierząt nie jest pewne, że ich ulubieńcy już teraz nie są traktowani  szczepionkami z żywymi manipulowanymi genetycznie bakteriami. Nie ma przecież ani obowiązku znakowania lekarstw, ani obowiązku informowania hodowców przez lekarzy. 

Na to nie możemy pozwolić i dlatego zaczynamy nową kampanię on-line: Nie dla genetycznie modyfikowanych szczepionek dla zwierząt!

Onlineaktion: Kein Gen-Impfstoff für Tiere!

Wyślij email do Ministra  ds Konsumentów Ilse Aigner i Ministra Zdrowia Daniela Bahr i zażądaj:

 

  • zakazu dopuszczenia szczepionki z żywymi modyfikowanymi bakteriami dla koni,
  • obowiązek znakowania dotychczas dopuszczonych szczepionek  z żywymi modyfikowanymi bakteriami oraz obowiązek informowania przez lekarzy przed ich zastosowaniem, 
  • zakaz dalszego dopuszczania szczepionek z żywymi modyfikowanymi bakteriami.

 

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Przez smog umiera rocznie nawet 50 tys. ludzi. Zieloni zawalczą o czyste powietrze w Europarlamencie

Poprawa jakości powietrza jako główny postulat Wrocławskich Zielonych w ramach kampanii wy…