Home Aktualności Przedstawiciel gminy zagrożonej odkrywką dołącza do głodówki filipińskiego delegata

Przedstawiciel gminy zagrożonej odkrywką dołącza do głodówki filipińskiego delegata

0
0
glodowka

glodowka

Przedstawiciele Ogólnopolskiej Koalicji Rozwój TAK – Odkrywki NIE, wójt gminy Lubin Irena Rogowska oraz jej doradca Tomasz Waśniewski spotkali się dziś z filipińskim komisarzem Yep Sano na Konferencji Klimatycznej COP19.

 Tomasz Waśniewski, w ramach gestu solidarności, dołączył do głodówki delegata.

Pierwszego dnia Szczytu Klimatycznego COP19, Yep Sano, ogłosił, że na czas trwania COP19 powstrzyma się od jedzenia, o ile nie zostaną podjęte konkretne działania na rzecz ochrony klimatu. 

„Jesteśmy wstrząśni ęci tym co stało się na Filipinach. Postanowiłem dołączyć do ruchu solidarności z Panem Yep Sano, który głoduje. To, co mogę zrobić jako obywatel Polski i przeciwnik wydobycia węgla brunatnego metodą odkrywkową, to dołączyć do strajku głodowego. Dlaczego? Ponieważ nie chcę aby takie nieszczęścia, jakie spotkały naszych współobywateli świata spotkały innych, tak że Polaków” – powiedział Tomasz Waśniewski, przedstawiciel Ogólnopolskiej Koalicji Rozwój TAK –  Odkrywki NIE. 

Zdjęcia z konferencji dostępne są tutaj: 

http://www.flickr.com/photos/greenpeacepl/sets/72157637692143764/ 

Kontakt: 

Tomasz Waśniewski – przedstawiciel Ogólnopolskiej Koalicji Rozwój TAK Odkrywki NIE, tel. 601 681 007, emial: wasniewski@ug.lubin.pl„>wasniewski@ug.lubin.pl 

Katarzyna Guzek – rzecznikczka prasowa kampanii Klimat i Energia, tel. 500 236 211, email: katarzyna.guzek@greenpeace.pl 

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Zielone Dni 2024 w Szklarskiej Porębie

Fundacja Strefa Zieleni, we współpracy z organizacjami partnerskimi (GEF, HBS, Partią Ziel…