Home Aktualności Łańcuch ludzi i Obóz klimatyczny

Łańcuch ludzi i Obóz klimatyczny

0
0
oboz

oboz

Zapraszamy ponownie na ważne wydarzenie – Łańcuch ludzi przeciwko budowie nowych kopalni odkrywkowych węgla brunatnego. Dla tych, którzy chcieliby przyjechać wcześniej w okolice Gubina polecamy Obóz klimatyczny, który odbędzie się po niemieckiej stronie w miejscowości Kerkwitz.

W tym roku, od 17 do 24 sierpnia odbędzie się czwarta już edycja obozu, na którym wszyscy zainteresowani odnawialną energetyką, zmianami klimatu, odpowiedzialnością za przyszłe pokolenia oraz sztuką zaangażowaną znajdą coś dla siebie. Na uczestników obozu czeka pole namiotowe i szereg atrakcji.

Program obozu obejmuje warsztaty, wycieczki, panele dyskusyjne oraz wydarzenia kulturalne. 17 sierpnia o godzinie 14 będzie miała miejsce inauguracja tego wydarzenia. W ramach programu kulturalnego przewidziany jest m.in. ponowny występ teatru „Theaters am Rand”, który 20 sierpnia wieczorem wystawi spektakl autorstwa Volkera Brauna „Machwerk oder Das Schichtbuch des Flick von Lauchhammer”. Punktem kulminacyjnym programu będzie Łańcuch ludzi, który 23 sierpnia utworzą trzymający się za ręce ludzie między wsiami Kerkwitz i Grabice. Dokładny program obozu klimatycznego możecie państwo znaleźć tutaj:

http://www.lausitzcamp.info/lausitzcamp-2014-infos/programm/

Organizacje ekologiczne z Berlina 8 sierpnia utworzyły już

próbny Łańcuch ludzi. Mieszkańcy Berlina mogli zobaczyć ludzi trzymających się za ręce między Placem Łużyckim (Lausitzer Platz) a ulicą Warszawską (Warschauer Straße). Miejsca te mają z pewnością znaczenie symboliczne. Dla ludzi mieszkających w Berlinie ten próbny Łańcuch ludzi miał również na celu uświadomienie, że koncern energetyczny Vattenfall, któremu zależy na budowie nowych kopalni, jest głównym dostawcą prądu dla Berlina – zarządza na miejscu elektrownią na węgiel kamienny Moabit oraz Reuter jak również elektrownią na węgiel brunatny Berlin-Klingenberg. Zdjęcia z imprezy w Berlinie można zobaczyć tutaj: http://berliner-wassertisch.info/probe-menschenkette-in-berlin-bilder-vom-8-aug-2014/

Zapraszamy wszystkich na Łańcuch ludzi. Połączmy siły i powiedzmy TAK rozwojowi i NIE energetyce rodem z XIX wieku.

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Akcja Czysta Odra zbliża się wielkimi krokami!

Zaczynamy 26.04, kończymy 5.05. To już trzeci raz, gdy wspólnie w przeciągu zaledwie 10 dn…