Home Aktualności Shining World Hero Award

Shining World Hero Award

0
0
bozek

bozekJacek Bożek i Klub Gaja uhonorowani zostali nagrodą „Shining World Hero Award” fundowaną przez Mistrzynię Ching Hai założycielkę Stowarzyszenia Najwyższej Mistrzyni Ching Hai. Laureatami, którzy przyjęli tę nagrodę byli m. in. Irena Sendler, Prezydent Słowenii Janez Drnovšek i dr Jane Goodall .

Ta prestiżowa nagroda ma także swój wymiar finansowy. Klub Gaja otrzymał 10 tys. dolarów.

Nagroda „Shining World Hero Award” przyznana jest za dobroczynne, odważne i pokojowe próby polepszenia świata. W liście gratulacyjnym napisano: „Niniejsza nagroda wyraża uznanie dla Pańskich działań w walce o propagowanie praw zwierząt i praw człowieka, a także dla działań na rzecz środowiska. Pańska szlachetna wizja świata, w którym jest więcej miłości, zrozumienia i pokoju, wpływa pozytywnie na podniesienie świadomości o Ziemi”

Utworzone w 1982 r. stowarzyszenie promuje dietę wegańską i wegetariańską . Członkowie stowarzyszenia otwierają na świecie wegańskie restauracje pod nazwą „Loving Hut”.

 

 

 

 

Organizacja ma około 300 tys. zwolenników na Tajwanie, około 100 tys. w USA i około pół miliona w innych krajach. W Polsce oddział został zarejestrowany 1994 r. Ruch prowadzi także działalność charytatywną, poprzez wspomaganie (także finansowe) ofiar katastrof, wojen i klęsk żywiołowych – ostatnio również wspomagając poszkodowanych podczas tegorocznej powodzi w Polsce.

 

 

 

 

Mistrzyni Ching Hai została uhonorowana za swoją działalność humanitarną przez rządy na całym świecie. Został Jej również przyznany tytuł „Honorowego Obywatela Ameryki.” Więcej informacji http://www.quanyin.pl/, http://suprememastertv.com/.

 

 

 

 

Więcej informacji: Jacek Bożek – tel. 603 636 554

 

 

 

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Zielone Dni 2024 w Szklarskiej Porębie

Fundacja Strefa Zieleni, we współpracy z organizacjami partnerskimi (GEF, HBS, Partią Ziel…