Home Aktualności Społeczny Komitet "Stop Odkrywce" z Dolnego Śląska wspiera protesty rolników przeciwnych odkrywce w Wielkopolsce

Społeczny Komitet "Stop Odkrywce" z Dolnego Śląska wspiera protesty rolników przeciwnych odkrywce w Wielkopolsce

0
0

Stowarzyszenie „Nasz Dom” działające w Gminie Krobia (woj. wielkopolskie) członek Ogólnopolskiej Koalicji „Rozwój TAK – Odkrywki NIE” organizuje w czwartek (7.03.2013) w centrum Leszna od godz. 11.00 protest przeciwko kopalni odkrywkowej.

Swój udział w proteście zapowiadają również przedstawiciele Społecznego Komitetu „Stop Odkrywce” działającego przeciwko budowie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego na złożu „Legnica”.

Janusz Łucki, rzecznik Ogólnopolskiej Koalicji „Rozwój TAK- Odkrywki NIE”

Mimo, że koncesja na poszukiwanie i udokumentowanie złoża węgla brunatnego na terenie Gmin Miejska Górka i Krobia nie jest prawomocna Spółka PAK Górnictwo Konin wykorzystując sądy bezprawnie wchodzi na grunty prywatne rolników bez ich zgody. Dlatego rolnicy nie mając innej pomocy desperacko podejmują protest społeczny w obronie Konstytucji,  która zapewnia własność prywatną. Działania Spółki PAK są działaniami daleko ingerującymi w zapisy konstytucyjnego Państwa Prawa.

Protest odbędzie się w dniu 07.03.2013 w Lesznie o godz. 11:00.

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Pierwsza debata samorządowa: Trzeba inwestować w kolej, kulturę i sprawiedliwą transformację Turowa

W środę we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty odbyła się otwarta debata wyborcza kandydatów …