Home Aktualności Spotkanie w Opolu z prof. Popczykiem

Spotkanie w Opolu z prof. Popczykiem

0
0

W imieniu Pani Rektor Uniwersytetu Opolskiego Prof. dr. hab. inż. Krystyny Czaji serdecznie zapraszamy w środę, 4 lipca 2012 r. o godz. 17.00  na spotkanie z Panem Profesorem dr. hab.inż. Janem Popczykiem pt. „Nowoczesnej Polsce potrzebny nowoczesny prąd”

Pan Profesor opowie o tym jak energetyka prosumencka i przemysł odnawialnej energetyki, i Urząd Regulacji Energetyki mogą wpłynąć na ochronę bezpieczeństwa energetycznego i wzrost gospodarczy kraju.  Spotkanie dbędzie się w Villa Academica, ul. Powstańców Śląskich 22, w Opolu. 

Po spotkaniu zapraszamy na poczęstunek.

Prof.dr hab.inż. Jan Popczyk Ukończył Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej w 1970 roku, od 1987 roku profesor tytularny. W latach 1990-1995 współtworzył i realizował reformę elektroenergetyki, był pierwszym prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych, współtworzył i realizował koncepcję odłączenia polskiego systemu elektroenergetycznego od systemu POKÓJ (ZSRR i kraje Europy Środkowej) i połączenia z systemem zachodnioeuropejskim (UCPTE/UCTE).

Był u ministra finansów-wicepremiera L. Balcerowicza doradcą ds. całego kompleksu paliwowo-energetycznego, w szczególności dla elektroenergetyki, gazownictwa i ciepłownictwa (1998-2000). Współpracował z ministrem gospodarki-wicepremierem J. Hausnerem (2003-2004) na rzecz sformułowania polskiej doktryny bezpieczeństwa energetycznego. W październiku 2009 roku został powołany przez ministra gospodarki-wicepremiera W. Pawlaka do Społecznej Rady Narodowego Programu Redukcji Emisji (w Radzie jest przewodniczącym Zespołu ds. Odnawialnych Źródeł Energii).Prowadzi badania w zakresie uwarunkowań przejścia energetyki postprzemysłowej w nowy etap rozwojowy, charakterystyczny dla społeczeństwa wiedzy, który nazywa SYNERGETYKĄ.

Organizatorzy spotkania: Stowarzyszenie EKO-UNIA Wrocław, Zieloni-koło Opolskie, Uniwersytet Opolski

Zaproszenie >>

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Przez smog umiera rocznie nawet 50 tys. ludzi. Zieloni zawalczą o czyste powietrze w Europarlamencie

Poprawa jakości powietrza jako główny postulat Wrocławskich Zielonych w ramach kampanii wy…