W tym roku wydobędziemy w Polsce najmniej węgla kamiennego od 70 lat. Na kopalniach nigdy po wojnie nie pracowało jeszcze tak mało ludzi. Tymczasem bezrobocie na Śląsku mamy najniższe od transformacji, a gospodarka tego regionu nie była tak silna od dawna. Mit, że to na węglu Polska stoi można już chować między bajki.
https://oko.press/to-mit-ze-polska-stoi-na-weglu-gornicy-sa-poszukiwani-ale-poza-gornictwem/
-
51 mld zł zielonych inwestycji utknęło w sieci. Polska transformacja energetyczna stoi w kolejce
Nowy raport przygotowany przez grupę konsultingową AFRY na zlecenie Beyond Fossil Fuels uj… -
Wrocław oddycha spalinami
W centrum miasta Wrocławia Dolnośląski Alarm Smogowy, we współpracy z działającymi w mieśc… -
List otwarty do Donalda Tuska w sprawie pilnej potrzeby transformacji subregionu Turów
24 organizacje pozarządowe wystosowały list otwarty do premiera Donalda Tuska w sprawie pr…
Załaduj więcej... Wiadomości
Zobacz również
51 mld zł zielonych inwestycji utknęło w sieci. Polska transformacja energetyczna stoi w kolejce
Nowy raport przygotowany przez grupę konsultingową AFRY na zlecenie Beyond Fossil Fuels uj…
