Home Aktualności Tusk: węgiel brunatny gwarancją bezpieczeństwa

Tusk: węgiel brunatny gwarancją bezpieczeństwa

0
0

Nie można oprzeć bezpieczeństwa energetycznego Polski i Europy wyłącznie na rosyjskim gazie

– powiedział premier Donald Tusk, który w środę odwiedził elektrownię w Bełchatowie. Według niego, obecnie gwarancją bezpieczeństwa energetycznego jest węgiel brunatny.

Premier, który kontynuuje swój objazd po Polsce odwiedza w środę woj. łódzkie. Na spotkaniu z dziennikarzami przed elektrownią w Bełchatowie podkreślił, że bezpieczeństwo obywateli Polski, Europy i świata mierzy się przede wszystkim pewnością dostępu do energii.

„Nie można oprzeć bezpieczeństwa energetycznego Polski i Europy wyłącznie na rosyjskim gazie z oczywistych względów. My Polacy zrozumieliśmy to chyba najszybciej” – powiedział Tusk.

Jak podkreślił, Polska toczy w Europie nieustanną kampanię, aby prąd w naszym kraju produkowany był z naszego najcenniejszego surowca, jakim jest obecnie węgiel brunatny.

W jego ocenie, obecnie doskonale widać, że państwa, które jednym gestem rezygnują i z energetyki jądrowej i z energetyki węglowej zaczynają rozumieć, że wpadają w pułapkę. „To dzisiaj najtańsza energia. Chcemy dzisiaj Europę przekonać, że węgiel, w tym węgiel brunatny, ma przyszłość, że nie można tego przekreślać” – zaznaczył premier.

Źródło: PAP

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Zielone Dni 2024 w Szklarskiej Porębie

Fundacja Strefa Zieleni, we współpracy z organizacjami partnerskimi (GEF, HBS, Partią Ziel…