Home Aktualności Zapraszamy na Pogrzeb Przyszłości

Zapraszamy na Pogrzeb Przyszłości

Możliwość komentowania Zapraszamy na Pogrzeb Przyszłości została wyłączona
0

Drogie aktywistki, drodzy aktywiści,

Pozostajemy niezmiennie wdzięczni za Wasze wsparcie dla inicjatywy listu do władz miasta w sprawie kryzysu klimatycznego. Dziś piszemy do Was z zaproszeniem na kolejną akcję Extinction Rebellion Wrocław: Pogrzeb Prz_szłości, czyli manifestację w formie happeningu przypominającego ceremonię pogrzebową, która zaplanowana jest na 23 lipca (wtorek) na godzinę 18:00. Szczegóły znaleźć można tutaj: https://www.facebook.com/events/390688121806339/ Zachęcamy do promowania wydarzenia w swoich kanałach społecznościowych i zapraszania znajomych. 

Spotykamy się przy fontannie na ulicy Oławskiej. Pójdziemy orszakiem do Rynku, gdzie odbędzie się symboliczny pogrzeb przyszłości/przeszłości z mową pogrzebową i odczytaniem listu do Prezydenta Miasta oraz Rady Miejskiej. Będą trumna, muzyka i podniosła atmosfera. Podobne manifestacje w formie happeningu organizowane były w wielu miejscach globu, między innymi w Londynie, Rotterdamie, Lipsku czy Nottingham. Teraz pora na Wrocław – bądźmy razem, pokażmy światu, że zależy nam na naszej wspólnej przyszłości!

Zgromadzenie jest w pełni legalne, nie będziemy zakłócać porządku, idziemy w pokojowym manifeście. Zapraszamy w czarnych, pogrzebowych strojach, ale także bez nich jesteście mile widziani. Ponieważ XR jest ruchem niepartyjnym i pokojowym, prosimy, aby Wasze transparenty i komunikaty – jeśli chcecie mieć je ze sobą – nie zawierały treści partyjnych czy mowy nienawiści. Takie przekazy nie są mile widziane na organizowanych przez Extinction Rebellion wydarzeniach. Wiemy, że to rozumiecie! 

Liczymy bardzo na Waszą obecność, wierzymy, że razem zmienimy naszą przyszłość i unikniemy niejednego pogrzebu. 

LIST DO PREZYDENTA

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Przez smog umiera rocznie nawet 50 tys. ludzi. Zieloni zawalczą o czyste powietrze w Europarlamencie

Poprawa jakości powietrza jako główny postulat Wrocławskich Zielonych w ramach kampanii wy…