Home Aktualności Zaproszenie na spotkanie robocze Ogólnopolskiej Koalicji "Rozwój Tak – Odkrywki Nie"

Zaproszenie na spotkanie robocze Ogólnopolskiej Koalicji "Rozwój Tak – Odkrywki Nie"

0
0

Zapraszam Państwa do udziału w bardzo ważnym spotkaniu roboczym Ogólnopolskiej Koalicji „Rozwój Tak – Odkrywki Nie”, które będzie miało miejsce w dniu: 23 lipca 2012 (poniedziałek), o godzinie 12:00, sala Błękitna, w Centrum Kultury Muza – ul. Armii Krajowej 1 w Lubinie.

Zaproszenie to kieruję do Państwa również w imieniu Iwo Łosia, Koordynatora Kampanii Klimat i Energia z Fundacji Greenpeace Polska. Podczas spotkania w Lubinie przedstawiciele Fundacji Greenpeace przedstawią projekt ustawy obywatelskiej mającej na celu z jednej strony przeciwdziałanie wywłaszczeniom pod budowę kopalni odkrywkowych węgla brunatnego, a z drugiej – dynamiczny rozwój czystej energii, czyli energetyki przyjaznej ludziom i środowisku. 

Chcielibyśmy omówić również przedstawione rozwiązania oraz wspólnie zastanowić się nad kierunkami dalszych działań, a co najważniejsze – doprowadzić do ustanowienia Komitetu Obywatelskiego Inicjatywy Ustawodawczej, do którego chcielibyśmy powołać właśnie przedstawicieli członków Ogólnopolskiej Koalicji „Rozwój Tak – Odkrywki Nie”.

Mamy nadzieję, że pomimo okresu wakacyjnego, będą Państwo mogli wziąć osobisty udział w tak ważnym spotkaniu, ponieważ najpóźniej we wrześniu planujemy rozpocząć zbieranie podpisów pod naszą wspólną inicjatywą.

Prosimy o jak najszybsze potwierdzenie udziału na adres: wasniewski@ug.lubin.pl lub pod numerem telefonu: +48 76 840 31 64 /osoba do kontaktu Pan Tomasz Waśniewski najpóźniej do dnia 18 lipca, do godziny 12:00.

Z wyrazami szacunku,

Irena Rogowska, Wójt Gminy Lubin

Przewodnicząca Koalicji oraz Społecznego Komitetu „STOP Odkrywce”

Zaproszenie (pdf) >>

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Przez smog umiera rocznie nawet 50 tys. ludzi. Zieloni zawalczą o czyste powietrze w Europarlamencie

Poprawa jakości powietrza jako główny postulat Wrocławskich Zielonych w ramach kampanii wy…