Home Aktualności Łańcuch Ludzi Stop Odkrywce w Gubinie i Brodach

Łańcuch Ludzi Stop Odkrywce w Gubinie i Brodach

0
0
lancuch

lancuch

Łącznie aż 7,5 tys. ludzi stanęło w łańcuchu i połączyło niemieckie Kerkwitz i polskie Grabice!!! Udało się! 🙂 Akcja nie udałaby się bez zaangażowania wielu członków Koalicji Rozwój TAK – Odkrywki NIE. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy wspierali ten protest i którzy wzięli w nim udział.

Dziękuję gospodarzom zagrożonych terenów, czyli Panu wójtowi Zbigniewowi Barskiemu, panu wójtowi Ryszardowi Kowalczukowi oraz Stowarzyszeniu NIE Kopalni Odkrywkowej z gm. Gubin i Brody – szczególne podziękowania dla pani prezes Doroty Prugar-Wasilewskiej, dla Ani Dziadek (!), Pawła Rowińskiego, pana Henryka i wielu, wielu pozostałych mieszkańców działających przeciwko odkrywkom.

Dziękuję także wszystkim Państwu, którzy przyjechali z innych województw zagrożonych odkrywkami. To bardzo ważny gest wzajemnej solidarności. W ten sposób pokazalismy, że odkrywki to problem ogólnopolski a nawet międzynarodowy.

Bardzo liczna grupa przyjechała z Dolnego Śląska (rejony Lubina, Ścinawy, Prochowic, Ruji, Kiunic, Miłkowic i in), na czele z panią wójt Ireną Rogowska – Przewodniczącą naszej Koalicji 🙂 Był pan Tomasz Waśniewski, radni i wielu mieszkańców regionu – dziękuję i gratuluję świetnej  mobilizacji!

Dziękuję także mieszkańcóm woj. wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, którzy także w ogromnej liczbie przyjechali i wzięli udział w akcji.

EKO-PRZYJEZIERZE z Józefem Drzazgowskim na czele, gmina Babiak, Dęby Szlacheckie, Ościsłowo, Kruszwica i wiele innych. Tu także – dziekuję i gratuluję świetnej mobilizacji!

Dziękuję także EKO-UNII, Fundacji Frank Bold i wszystkim Koalicjantom.

Jestem pod dużym wrażeniem naszego wspólnego protestu i mobilizacji.

(przepraszam też jeśli kogoś niesłusznie pominąłem w tym mailu!)

Na miejscu były wszystkie stacje telewizyjne, każda z nich z własnym wozem transmisyjnym. Byływ wywiady i wejścia na żywo.

Były też stacje radiowe i wielu innych dziennikarzy. Mnóstwo fotografów. Wyslalismy bardzo mocny komunikat,że nie ma zgody społecznej na budowę nowych kopalni odkrywkowcy w Polsce – ani w Gubinie i Brodach ani w innych regionach.

W załączniku jest komunikat prasowy z akcji a poniżej link do zdjęć, które możecie Państwo do woli używać (tylko prośba, żeby zamieszczać też nazwiska autorów zdjęć):

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuję i gratuluję! 🙂

Podfziękowania Wójta Gminy Gubin

Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Łańcucha oraz jego uczestnikom!!!! 

Jestem pod ogromnym wrażeniem liczby osób, które dzisiaj (no właściwie już wczoraj) zaszczyciły Gminę Gubin swoją obecnością – Wielkie Dzięki!!!!

Wójt Gminy Gubin  Zbigniew Barski

Podziękowania Stowarzyszenia Nie Kopalni Odkrywkowej

Witam serdecznie !!!

 W imieniu  naszego Stowarzyszenia gratulujemy udanej akcji  i wszystkim serdecznie dziękujemy !!!

 Pozdrawiam gorąco

 Dorota Prugar- Wasielewskahttps://www.flickr.com/photos/greenpeacepl/sets/72157646753033181/

http://www.gazetalubuska.pl >>

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Usunęli ponad 165 ton śmieci! Trzecia edycja Akcji Czysta Odra zakończona rekordowym wynikiem

Ponad 21 tys. wolontariuszek i wolontariuszy z Polski, Czech i Niemiec na przełomie maja i…