Home Aktualności Gdańskie Koło Zielonych organizuje debatę poświęconą energetyce jądrowej

Gdańskie Koło Zielonych organizuje debatę poświęconą energetyce jądrowej

0
0

Gdańskie Koło Zielonych organizuje debatę poświęconą  energetyce jądrowej w Polsce  i zaprasza organizacje pozarządowe

Jak Państwu zapewne wiadomo, jedyną polską partią polityczną konsekwentnie przeciwną planom rozwoju drogiej i niebezpiecznej energetyki jądrowej w Polsce jest partia Zieloni 2004. Koło Gdańskie Zielonych 2004, którego jesteśmy reprezentantami , od wielu lat aktywnie uczestniczy w działaniach partii mających na celu powstrzymanie realizacji rządowego programu rozwoju energetyki jądrowej. Już w  2008 w sposób krytyczny odnieśliśmy się do listu marszałka województwa do premiera Donalda Tuska o wsparcie budowy elektrowni jądrowej na Pomorzu. Dziś angażujemy się w powołanie komitetu „Stop atomowi w Choczewie”. Wiemy, że wiele organizacji działających na terenie województwa pomorskiego podziela nasz punkt widzenia. Przeciwnikami rozwoju energetyki jądrowej  jest także wiele obywatelek i obywateli społeczności lokalnych w miejscowościach wskazywanych jako potencjalne lokalizacje elektrowni jądrowych w Polsce.

W sytuacji braku poważnej debaty uwzględniającej głosy przeciwstawiające się planom rozwoju energetyki jądrowej w Polsce uważamy za potrzebną szeroką prezentację stanowiska Zielonych 2004 jak i stanowisk podmiotów, których głos, w warunkach występującej obecnie asymetrii informacji, nie ma możliwości  przedstawienia i wnikliwego przeanalizowania. Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne działanie wzmocniłoby siłę wypowiadanego głosu środowisk wyrażających sprzeciw wobec budowy elektrowni jądrowych w Polsce. Uważamy, że przedstawiane przez nas argumenty zasługują na rozwagę i szacunek. Wszystkie działania podejmowane przez partię są prezentowane na stronie internetowej www.zieloni2004.pl – zachęcamy do jej przeglądania. 

W lutym 2012r.,  w tygodniu rozpoczynającym się dnia 6 lutego,  przewidujemy zorganizowanie debaty poświęconej planom rozwoju energetyki jądrowej w Polsce, podczas której zaprezentujemy swoje stanowisko. Jeżeli są Państwo zainteresowani przedstawieniem swojego stanowiska i włączeniem Państwa wystąpienia do programu debaty prosimy
o potwierdzenie i przesłanie tematu swojej propozycji na nasz e-mail elzbieta.sliwowska@zieloni2004.pl„>elzbieta.sliwowska@zieloni2004.pl” data-mce-href=”mailto:elzbieta.sliwowska@zieloni2004.pl„>elzbieta.sliwowska@zieloni2004.pl .

Czekamy na Państwa e-maile do dnia 15 stycznia. Osobami kontaktowymi są Adam Wedman (kom. 724 320 944) i
Elżbieta Śliwowska (kom. 536 402 390). Prosimy także o informację na temat udziału w debacie ze strony tych podmiotów, które nie przewidując wystąpienia ujętego w programie zamierzają w niej uczestniczyć.
Chętnie także spotkamy się z Państwem jeżeli chcieliby Państwo porozmawiać z nami odnośnie przedstawionej propozycji.
Dziękując z góry za odpowiedź i licząc na współpracę.

]]>