Home Aktualności Nasz artykuł w Gazecie Lubuskiej

Nasz artykuł w Gazecie Lubuskiej

0
0
Gazeta lubuska

Gazeta lubuska

W jutrzejszej, świątecznej Gazecie Lubuskiej ukaże się (z okazji Dnia Ziemi) dodatek „Zadbaj o Ziemię” a w nim nasz – Stowarzyszenia „Nie Kopalni Odkrywkowej” – materiał>>

Materiał „ocenzurowany” przez Gazetę  Lubuską – pozbawiony części publicystyczno-krytycznej (wobec inwestora – PGE), której publikacji gazeta odmówiła . I dla jasności, bo nie chcemy się stroić w męczeńskie szaty. Gazeta, zgodnie z prawem prasowym, ma prawo odmówić publikacji sponsorowanej i nawet nie musi podawać powodów tej odmowy.

Ale skwapliwa bojaźń i drżenie także innych lubuskich mediów wobec energetycznego potentata powoli zaczynają budzić nasz szczery szacunek.

Tak konsekwentna, staroświecka prewencyjna usłużność wobec WIELKIEJ FIRMY aż trąci myszką. U nas, poniżej, możecie przeczytać tych parę niewinnie krytycznych wobec inwestora zdań bez skrępowania. Może, po prostu, nie jesteśmy aż takimi tradycjonalistami i z kneblem nam nie po drodze.

Z okazji Dnia Ziemi Jej i wszystkim jej mieszkańcom życzymy nieskrępowanych, swobodnie otwartych ust.

W bonusie, w tym samym jutrzejszym dodatku, znajdzie się także artykuł redakcyjny-rozmowa (pochwała lubuskiej przyrody) p. Pawła Mrowińskiego – leśnika, szefa Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, Jeziory Wysokie 22, w gminie Brody.

 

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Przez smog umiera rocznie nawet 50 tys. ludzi. Zieloni zawalczą o czyste powietrze w Europarlamencie

Poprawa jakości powietrza jako główny postulat Wrocławskich Zielonych w ramach kampanii wy…