Home Aktualności OZE/URE – energetyka XXI wieku dla Polski. Realna szansa – nie utopia

OZE/URE – energetyka XXI wieku dla Polski. Realna szansa – nie utopia

0
0

Stowarzyszenie Ekologiczne „EKO-UNIA”  i Koło Naukowe Studentów Ochrony Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zapraszają na spotkanie z prof. dr hab. inż. Janem Popczykiem, z Politechniki Śląskiej w Gliwicach.. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 6 czerwca 2011r. o godz. 14.30, w sali 503, w Instytucie Nauk Geologicznych – Uniwersytet Wrocławski, pl. Maksa Borna 9.

Szanowni Państwo, Stowarzyszenie Ekologiczne „EKO-UNIA” i  Koło Naukowe Studentów Ochrony Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zapraszają na spotkanie z prof. dr hab. inż. Janem Popczykiem, z Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Profesor Popczyk jest Przewodniczącym Polskiego Klastra 3×20, współautorem nowej doktryny bezpieczeństwa energetycznego Polski. Autorem licznych publikacji na temat odnawialnych źródeł energii oraz urządzeń  rozproszonej energetyki.

Spotkanie rozpocznie się wykładem prof. J. Popczyka:

„OZE/URE – energetyka XXI wieku dla Polski. Realna szansa – nie utopia”

Polska stoi przed bardzo ważnym wyborem polityki energetyczno-klimatycznej. Większość progresywnych krajów Europy i sama UE już wybrała. Przyszłość to oszczędzanie energii, budowa jej odnawialnych źródeł (OZE), gospodarka niskoemisyjna, decentralizacja zaopatrzenia w energię oraz odchodzenie od węgla. Polskie władze konsekwentnie stawiają na atom i na pasywną obronę  monokultury węglowej. Czy to właściwa, „narodowa” strategia? Czy pozostawanie węglowo-atomowym championem w Europie XXI w. i sprzeciw wobec aktywniejszej polityki klimatycznej UE służy rzeczywiście interesom polskiego konsumenta, tworzeniu nowych miejsc pracy i innowacyjnej gospodarki?  Wreszcie, czy dotychczasowa polityka energetyczno-klimatyczna Polski jest zgodna z naszą racją stanu? Nie widzimy tych dylematów w najczęściej jałowym dyskursie polityków i mediów. Dlatego  te  poważne pytania związane z rzeczywistym bezpieczeństwem energetycznym kraju stawiamy przed prelegentem i przed uczestnikami spotkania.

Po wykładzie zachęcamy do dyskusji oraz wymiany poglądów na temat wizji energetyki w Polsce.  (swój udział już zapowiedziała Ogólnopolska Koalicja „Rozwój TAK-Odkrywki NIE”)

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 6 czerwca 2011r. o godz. 14.30, w sali 503,  w Instytucie Nauk Geologicznych – Uniwersytet Wrocławski, pl. Maksa Borna 9.

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Przez smog umiera rocznie nawet 50 tys. ludzi. Zieloni zawalczą o czyste powietrze w Europarlamencie

Poprawa jakości powietrza jako główny postulat Wrocławskich Zielonych w ramach kampanii wy…