Home Aktualności Partia Zieloni popiera społeczną akcję protestu "Łańcuch ludzki" Rozwój Tak – Odkrywki Nie

Partia Zieloni popiera społeczną akcję protestu "Łańcuch ludzki" Rozwój Tak – Odkrywki Nie

0
0

zieloni-logo-prosteWspieramy działania lokalnych społeczności i samorządów po stronie polskiej i niemieckiej sprzeciwiających się budowie nowych kopalń odkrywkowych węgla brunatnego. Nowa kopalnia po polskiej stronie zajęłaby 2/3 terenu gminy Brody i około 1/3 obszaru gminy Gubin i – podobnie jak po stronie niemieckiej –oznaczałyby wysiedlenia tysięcy ludzi i dewastację środowiska.

Rozwój energetyki opartej na węglu brunatnym jest nieopłacalny, jeśli wliczymy wszystkie koszty, które się pomija: koszty przyrodnicze, społeczne oraz utraty zdrowia i życia ludzi. Energetyka oparta na węglu brunatnym to technologia przestarzała, pochodząca z ubiegłego wieku, przyczyniająca się do niebezpiecznych zmian klimatu i degradacji środowiska.

Partia Zieloni z Polski, podobnie jak niemiecka partia Zielonych, popiera społeczną akcję protestu „Łańcuch ludzki” organizowaną przez Greenpeace. 23 sierpnia 2014 roku pomożemy połączyć odkrywki w Niemczech i w Polsce, poprzez granicę, łańcuchem energii ludzi trzymających się za ręce. Chcemy, aby tą akcją uświadomić władzom Polski i Niemiec konieczność wycofania się z brudnych technologii energetycznych.

                            Partia Zieloni 

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Zielone Dni 2024 w Szklarskiej Porębie

Fundacja Strefa Zieleni, we współpracy z organizacjami partnerskimi (GEF, HBS, Partią Ziel…