Home Aktualności Powiedz "nie" powstaniu kopalni Złoczew!

Powiedz "nie" powstaniu kopalni Złoczew!

Możliwość komentowania Powiedz "nie" powstaniu kopalni Złoczew! została wyłączona
0

Jeśli zależy Ci na ochronie ludzi i środowiska przed zakusami koncernu energetycznego, napisz list do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi i dołącz do osób, które chcą powstrzymać budowę kolejnej kopalni węgla w Polsce.
Budowę kopalni odkrywkowej węgla brunatnego „Złoczew” planuje koncern PGE na terenie czterech gmin w woj. łódzkim: Złoczew, Ostrówek, Burzenin i Lututów. Realizacja tego planu oznacza, że 33 wsie wraz z polami uprawnymi znikną z powierzchni ziemi, ponad 3000 mieszkańców zostanie wysiedlonych, kilkuset rolników straci swoje gospodarstwa, a malownicza rzeka Oleśnica zostanie przesunięta o kilka kilometrów i wypełni się kopalnianymi ściekami. Co więcej działanie odkrywki może spowodować zupełne osuszenie dolnego odcinka Pysznej (prawy dopływ Oleśnicy), podobnie jak w Wielkopolsce stało się to ostatnio z rzeką Notecią.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi, która ma wydać decyzję środowiskową dla kopalni, ogłosiła konsultacje społeczne w jej sprawie. Do 20 listopada masz czas, aby wysłać do RDOŚ list z głosem sprzeciwu wobec tej niepotrzebnej i szkodliwej inwestycji. Wystarczy, że wpiszesz swoje dane i naciśniesz WYSYŁAM  
Dziękujemy!

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Zielone Dni 2024 w Szklarskiej Porębie

Fundacja Strefa Zieleni, we współpracy z organizacjami partnerskimi (GEF, HBS, Partią Ziel…