Home Projekty Archiwalne Projekt „Od niskiej emisji do wysokiej jakości powietrza”

Projekt „Od niskiej emisji do wysokiej jakości powietrza”

Możliwość komentowania Projekt „Od niskiej emisji do wysokiej jakości powietrza” została wyłączona
0

Projekt „Od niskiej emisji do wysokiej jakości powietrza” realizowany jest w oparciu o umowę nr 567/2015/WN-50/EE-SE/D o dofinansowanie w formie dotacji zawarta w Warszawie w dniu 24.11.2015 r. pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a Stowarzyszeniem Ekologicznym „EKO-UNIA” z siedzibą we Wrocławiu.
Przewidywany całkowity koszt realizacji Przedsięwzięcia: 245.590,00 zł ,
Kwota dotacji do 211.055,00 zł

Projekt wspiera działania inicjatywy społecznej Dolnoslaskiego Alarmu Smogowego.
Projekt edukacyjny  „Od niskiej emisji do wysokiej jakości powietrza” obejmuje organizację cyklu szkoleń i warsztatów na temat problemu niskiej emisji w różnych miejscowościach 4 województw południowo-zachodniej Polski.
Uczestnikami szkoleń są pracownicy administracji, oświaty,działacze organizacji pozarządowych, lekarze i mieszkańcy. Podczas zajęć szkoleniowych wykorzystane będą nowoczesne metody oraz narzędzia edukacyjne.

Uczestnicy zapoznają się z użyciem sprzętu do pomiarów rakotwórczych pyłów w powietrzu – pyłomierz szkoleniowy. Podczas wykładów pokazywane będą wideotutoriale dotyczące „dobrych praktyk” w walce z problemem niskiej emisji. Ponadto uczestnicy korzystają ze szkoleniowych rollupów oraz broszur informacyjnych. W ramach warsztatów odbywają się moderowane kreatywne dyskusje w podgrupach służące wydobyciu potencjału intelektualnego całej grupy w tworzeniu kompleksowych strategii działania.

Cel główny projektu:
Podniesienie poziomu świadomości w zakresie problemu złej jakości powietrza, w tym szczególnie problemu niskiej emisji w województwach południowo-zachodniej Polski

Cele szczegółowy:
1) Dostarczenie kompleksowej wiedzy grupom docelowym oraz ogółowi obywateli o skutkach zdrowotnych złej jakości powietrza, głównych przyczynach tego stanu oraz sposobach przeciwdziałania jemu
2) Aktywizacja poprzez szkolenie i współpracę liderów lokalnych na rzecz działań eliminujących „niską emisję” w ich miejscach zamieszkania i gminach, uzyskanie efektu kaskadowego, przekazanie wiedzy i włączenie do pomocy innych ludzi

Realizacja założeń osiągana jest przez poprowadzenie szkoleń w kilku rejonach kraju.

Jest 16 takich przedsięwzięć.
12 szkoleń przekaże podstawową wiedzę na temat niskiej emisji w 4 województwach:
Dolny Śląsk – I kwartał
Wielkopolska – II kwartał
Lubuskie, Zachodniopomorskie – III kwartał
Dolny Śląsk, Wielkopolska – IV kwartał

2 dwudniowe szkolenia dla lokalnych liderów – III i IV kwartał
2 szkolenia dla nauczycieli i liderów edukacyjnych – III i IV kwartał

Materiały i przebieg szkoleń na stronie projektu

NFOŚiGW

   Niniejsza strona została opublikowana dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu „Od niskiej emisji do wysokiej jakości powietrza”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA, w partnerstwie ze społeczną inicjatywą na rzecz czystego powietrza Dolnośląski Alarm Smogowy oraz z Fundacją Ekorozwoju. Za treść strony odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA.

Załaduj więcej... Projekty Archiwalne

Zobacz również

EKOPATRIOCI – seria spotkań przedwyborczych

Ekopatrioci wiedzą, że długofalowe i pragmatyczne myślenie o przyszłości kr…