Home Aktualności Radioaktywny wyciek z elektrowni atomowej w Fukuszimie

Radioaktywny wyciek z elektrowni atomowej w Fukuszimie

0
0

„…w pobliżu transformatora znaleziono zdechłe szczury i zasilanie trzeba było wyłączyć…  wykryto też wycieki radioaktywnej wody, która sączyła się z podziemnych zbiorników do gleby…”

Po raz kolejny w ostatnim czasie inżynierowie musieli wyłączyć system chłodzenia zużytego paliwa w japońskiej elektrowni atomowej Fukuszima.

Operator elektrowni, firma Tepco podała, że w pobliżu transformatora znaleziono zdechłe szczury i zasilanie trzeba było wyłączyć. To trzecia taka awaria w ciągu ostatnich pięciu tygodni. Jednocześnie wykryto też wycieki radioaktywnej wody, która sączyła się z podziemnych zbiorników do gleby.

Wodę zaczęto wypompowywać, ale zdaniem ekspertów ostatnie awarie świadczą o słabym stanie wyłączonej elektrowni. Jednocześnie Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej, która przeprowadziła niedawno inspekcję w Fukuszimie, zaleciła wymianę tymczasowych systemów bezpieczeństwa na lepsze, bardziej stabilne.

Usuwanie skutków wycieku radioaktywnego w Fukuszimie z 2011 roku może, według Agencji Energii Atomowej, potrwać ponad 40 lat.

www.polskieradio.pl >>

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Kandydaci do europarlamentu dyskutowali o zielonej energii, kosztach budowy atomu i odchodzeniu od węgla

W dniu 27 maja odbyła się debata przedwyborcza o transformacji energetycznej. Udział …