Home Aktualności Raport Komisji Petycji PE: Polskie służby specjalne zastraszają samorządowców?

Raport Komisji Petycji PE: Polskie służby specjalne zastraszają samorządowców?

0
0

Raport Komisji Petycji PE: Polskie służby specjalne zastraszają samorządowców? Dziś w Brukseli odczytywano raport pokontrolny Komisji Petycji PE o odkrywce. jak nam powiedział eurodeputowany Piotr Borys, znalazło się w nim wstrząsające stwierdzenie. Raport komisji petycji – co zawiera? 

– Pojawił się zarzut, że polskie służby specjalne zastraszają samorządowców i działaczy Społecznego Komitetu „STOP Odkrywce”. Stanowczo zaprotestowałem, bo to jest skandaliczny zarzut wobec państwa polskiego – mówi Piotr Borys. – Jestem przeciwny odkrywce i jestem pierwszym, który zażąda wyjaśnień w tej sprawie, jeśli okaże się, że to prawdziwy zarzut – dodaje Borys. 

Na str. 17 raportu znalazło się stwierdzenie: „expresses its deep concern at the petitioners’ allegations that environmental organizations opposed to shale gas and coal power may be kept under surveillance by secret services, while being suspected to represent a threat to national energy safety; 

czyli: „Wyraża głębokie obawy, jakoby organizacje środowiskowe nieprzychylne wydobyciu gazu łupkowego i energii węglowej mogą znajdować się pod obserwacją (inwigilacją) służb bezpieczeństwa z uwagi na stanowienie potencjalnego zagrożenia dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego”. 

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Samorządowa debata wyborcza o przyszłości Dolnego Śląska

Zapraszamy do udziału w otwartej debacie wyborczej, w której kandydaci i kandydatki w wybo…