Home Aktualności Referendalne potyczki w sądzie

Referendalne potyczki w sądzie

0
0

Wczoraj  w Sądzie Okręgowym  w Zielonej Górze odbył się pierwszy proces w trybie referendalnym.

Wnioskodawcami byli panowie radni: Bejnarowicz Zbigniew oraz Maszkowski Marek. Zarzucili oni Obywatelskiej Grupie Inicjatywnej, iż w ostatnim Informatorze Referendalnym napisano nieprawdę.

Po pierwsze uznali, iż nieprawdziwie przedstawione są wyniki poprzedniego referendum z 2009 roku. Jak jednak mogą się sami Państwo przekonać , w artykule są jedynie zacytowane wyniki z protokołów komisji wyborczej. To wyliczenia przedstawione w „Zmieńmy Brody” są nieprawidłowe.

Po drugie, zarzucono podawanie nieprawdziwych informacji co do wywłaszczeń. Nie ma żadnych oficjalnych deklaracji inwestora w tym temacie, a dane, na których oparto artykuł, zaczerpnięte są z Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia przygotowanej przez inwestora! 

Podobnie rzecz ma się z trzecim zarzutem, jakoby Informator podaje dane odnośnie emisji pyłów, której to jeszcze nie ma. Prognozowana emisja jest jednak częścią Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia. To inwestor szacuje poziom emitowanych zanieczyszczeń. Czyżby panowie radni spodziewali się, że żadnych emisji nie będzie lub że nie da się ich przewidzieć?

Polecamy wszystkim Radnym lekturę Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia, w której można znaleźć wiele założeń projektowych przygotowanych przez samego inwestora. To fakty, a nie obietnice składane na spotkaniach z przedstawicielami PGE Gubin Sp. z o.o. Fakty, o których mieszkańcy gmin Gubin i Brody powinni się dowiedzieć.

Ostatecznie Sąd oddalił wniosek radnych w całości. Oznacza to, że informacje prezentowane przez Obywatelską Grupę Inicjatywną, dotyczące zarówno wysiedleń, prognozowanych zanieczyszczeń, jak i wyników poprzedniego referendum, są prawdziwe.

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Przez smog umiera rocznie nawet 50 tys. ludzi. Zieloni zawalczą o czyste powietrze w Europarlamencie

Poprawa jakości powietrza jako główny postulat Wrocławskich Zielonych w ramach kampanii wy…