Home Aktualności Relacja fotograficzna z akcji antyatomowej nad morzem

Relacja fotograficzna z akcji antyatomowej nad morzem

0
0
Akcja ulotkowa przy plazy - Białogóra

{multithumb}Rozpoczęliśmy akcję anty-jądrową, 20 lipca 2010, pikietą przy dojściu na plażę w Białogórze. Rozdawaliśmy ulotki, rozmawialiśmy z TV Wejherowo oraz z dziennikarzami Dziennika Bałtyckiego.

Akcja ulotkowa przy plazy - BiałogóraAkcja ulotkowa przy plazy - BiałogóraAkcja ulotkowa przy plazy - Białogóra


Wieczorem odbyło się spotkanie dotyczące  szans turystyki w woj. pomorskim po wybudowaniu elektrowni atomowej w Żarnowcu.

spotkanie w Białogórze "*Energetyka jądrowa a szanse turystyki w woj. pomorskim"

Następnego dnia  w Gdańsku przy kamerach najważniejszych  krajowych TV  wręczyliśmy Wojewodzie Pomorskiemu tablo ku pamięci ” 24 lata po Czarnobylu” oraz petycję organizatorów Zjazdu wraz z Deklaracją Spalską ponad 70 organizacji zgłaszających sprzeciw wobec atomowej perspektywy dla Polski.

Wręcznie Wojewodzie Pomorskiemu petycji i makiety "Czarnobyl 24 lata po!"Wręcznie Wojewodzie Pomorskiemu petycji i makiety "Czarnobyl 24 lata po!"

Pikieta pod Pomorskim Urzędem Wojewódzkipikieta pod Pomorskim Urzędem WojewódzkimPikieta pod Pomorskim Urzędem WojewódzkimPikieta pod Pomorskim Urzędem WojewódzkimPrzemarsz, Happening Antyatomowy na ul. Długiej w Gdańsku z udziałem Złotej Rybki Klubu Gaja

O 13.00 na ul Długiej znanej z protestów przeciwko Żarnowcowi sprzed 20 lat rozpoczął się marsz i rozdawanie ulotek. Uczestnicy demonstracji połączyli się z happeningiem Klubu Gaja o Złotej Rybce, która włączyła się w protest przeciwko uczynieniu z Polski „atomowego raju”.

Przemarsz, Happening Antyatomowy na ul. Długiej w Gdańsku z udziałem Złotej Rybki Klubu GajaPrzemarsz, Happening Antyatomowy na ul. Długiej w Gdańsku z udziałem Złotej Rybki Klubu GajaPrzemarsz, Happening Antyatomowy na ul. Długiej w Gdańsku z udziałem Złotej Rybki Klubu Gaja

Wieczorem miało miejsce w Klubie Trójmiejskim Krytyki Politycznej 2,5 godzinne spotkanie.  Wielowątkowa dyskusja  została poprzedzona referatami. W jej efekcie artykuł w lokalnej Gazecie Wyborczej napisał obecny na spotkaniu redaktor zachęcając do zajrzenia zarówno  na strony zwolenników atomu oraz inicjatywy Antynuklearnej

Dyskusja w Krytyce Politycznej, Gdańsk

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Przez smog umiera rocznie nawet 50 tys. ludzi. Zieloni zawalczą o czyste powietrze w Europarlamencie

Poprawa jakości powietrza jako główny postulat Wrocławskich Zielonych w ramach kampanii wy…