Home Aktualności Resort środowiska potwierdza: szukają łupków pod Toruniem

Resort środowiska potwierdza: szukają łupków pod Toruniem

0
0

Firma Mazovia Energy Resources chce szukać gazu i ropy z łupków pod Toruniem – Ministerstwo Środowiska potwierdza wcześniejsze informacje „Gazety”.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że warszawska firma z amerykańskim kapitałem planuje szukać gazu i ropy z łupków na południe od Torunia. Aby zacząć jakiekolwiek prace, trzeba uzyskać koncesję. Wiedzieliśmy nieoficjalnie, że Mazovia o nią zabiega, teraz potwierdziło to biuro prasowe resortu środowiska. – Spółka ta złożyła w grudniu 2011 r. do Ministra Środowiska wniosek o udzielenie koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w obszarze „Obrowo”. Obecnie trwa postępowanie administracyjne – poinformowało nas biuro. 

Badania Mazovii potrwają kilka lat, planowany jest odwiert do głębokości nawet trzech kilometrów pod Aleksandrowem Kujawskim, możliwe są też kolejne – koło Obrowa i Dąbrowy Biskupiej. Nikt jeszcze nie szukał surowców z łupków tak blisko Torunia, jedynie obok Unisławia trwają poszukiwania konwencjonalnych złóż gazu ziemnego.

Więcej… http://torun.gazeta.pl/torun/

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Akcja Czysta Odra zbliża się wielkimi krokami!

Zaczynamy 26.04, kończymy 5.05. To już trzeci raz, gdy wspólnie w przeciągu zaledwie 10 dn…