Home Aktualności Rusza kolejna edycja Akcji Czysta Odra!

Rusza kolejna edycja Akcji Czysta Odra!

Możliwość komentowania Rusza kolejna edycja Akcji Czysta Odra! została wyłączona
0
Akcja Czyta Odra

Przed nami kolejna edycja Akcja Czysta Odra zainicjowanej rok temu przez podróżnika i ekologa Dominika Dobrowolskiego. Zaśmiecanie rzek to problem na ogromną skalę, koniecznie jest więc ciągłe poszerzanie świadomości o tym problemie.

Dlatego też na jednej edycji Akcji nie mogło stanąć i w tym roku również będziemy działać. W 2022 roku ponad 15 tys. osób sprzątało brzegi Odry na całej jej długości, a także jej dopływy, m.in. Wartę, Nysę Kłodzką, Nysę Łużycką, Bóbr, Troję, Oławę, Pełcznicę, Prudnik.

W 10 dni wolontariusze zebrali ponad 120 ton odpadów. Znalazły się w nich głównie zużyte opakowania, plastikowe i szklane butelki, aluminiowe puszki, opony samochodowe. Zdarzały się nawet meble, stare lodówki, telewizory i odpady poremontowe i budowlane.

W tym roku również wspólnie możemy to powtórzyć!

EKO-UNIA koordynuje akcję na odcinku Nowa Sól – Opole. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania się do Anny Adamczyk pod numerem telefonu 511 032 036 oraz na adres mailowy akcjaczystaodra@gmail.com

Lokalni organizatorzy będą mogli otrzymać wsparcie finansowe na przeprowadzenie akcji w wysokości 500 zł. Darczyńcą grantów jest, już drugi rok z rzędu, Credit Agricole Bank Polska. Ilość grup, które mogą otrzymać dofinansowanie jest ograniczona.


Projekt „EkoObywatel – wsparcie interwencji i zmian systemowych” jest realizowany przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA z dotacji Programu Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Zielone Dni 2024 w Szklarskiej Porębie

Fundacja Strefa Zieleni, we współpracy z organizacjami partnerskimi (GEF, HBS, Partią Ziel…