Home Aktualności Stop niewłaściwej pielęgnacji drzew!

Stop niewłaściwej pielęgnacji drzew!

Możliwość komentowania Stop niewłaściwej pielęgnacji drzew! została wyłączona
0

Członkowie Koalicji Wrocławska Ochrona Klimatu, Młodzieżowego Strajku Klimatycznego oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej protestowali przeciwko nieprawidłowym działaniom pielęgnacyjnym prowadzonym na drzewach na terenie LO14 we Wrocławiu.

Wśród działań, które wzbudziły nasz niepokój było m.in. podwyższanie środka ciężkości drzewa przez usunięcie dolnych konarów, co zwiększa zagrożenie upadku drzewa czy prace pielęgnacyjne prowadzone z użyciem podnośnika zamiast metodą alpinistyczną. Użycie podnośnika wpływa negatywnie na system korzeniowy przycinanych drzew, podczas gdy metoda alpinistyczna nie ingeruje negatywnie w podłoże.

Protest miał na celu wstrzymanie dalszych szkodliwych działań na terenie LO14, jak również chcieliśmy zwrócić w ten sposób uwagę na powszechny problem niszczenia drzew w wyniku nieprawidłowo podjętych działań pielęgnacyjnych.

Po proteście odbył się spacer przyrodniczy w trakcie którego oglądaliśmy drzewa rosnące na terenie LO14, a przyrodniczka Małgorzata Piszczek tłumaczyła jak prawidłowo przeprowadzać działania pielęgnacyjne na drzewach i kiedy rzeczywiście są one potrzebne, a kiedy zbędne czy też szkodliwe, prowadzące do pogorszenia kondycji roślin.

Protest relacjonowało m.in. Radio Wrocław.


Projekt „EkoObywatel – wsparcie interwencji i zmian systemowych” jest realizowany przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA z dotacji Programu Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Usunęli ponad 165 ton śmieci! Trzecia edycja Akcji Czysta Odra zakończona rekordowym wynikiem

Ponad 21 tys. wolontariuszek i wolontariuszy z Polski, Czech i Niemiec na przełomie maja i…