Home Aktualności Strażnicy Klimatu

Strażnicy Klimatu

0
0
straznicy

straznicy

Uprzejmie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu Strażnicy Klimatu organizowanym przez Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

Strażnicy Klimatu to jedyne w Polsce szkolenie z zakresu edukacji obywatelskiej przygotowujące lokalnych liderów, którzy w swoim środowisku będą prowadzić działania dla ochrony klimatu. Uczestnicy szkolenia Strażnicy Klimatu zostaną przygotowani do profesjonalnego prowadzenia działań proklimatycznych w obszarze monitoringu, aspektów prawno-administracyjnych i medialnych oraz planowania i prowadzenia kampanii społecznych. Formuła szkolenia bazuje na bogatym doświadczeniu zdobytym podczas kilkunastu szkoleńStrażnicy Miejsc Przyrodniczo Cennych. Szkolenie poprzedzają 2 warsztaty motywacyjne (każdy po 24 godz. zajęć), których celem jest zwiększenie osobistej motywacji do uczestniczenia w projekcie. Zasadnicza część szkolenia Strażnicy Klimatu obejmuje 128 godzin i składa się z 5 spotkań: 3 zjazdów szkoleniowych, obozu terenowego i szkolenia medialnego. Szczegółowy program szkolenia Rekrutacja na Szkolenie Strażnicy Klimatu prowadzona jest na podstawie wypełnionej Ankiety zgłoszeniowej [POBIERZ ANKIETĘ]. Szkolenie skierowane jest do wszystkich tych, którzy chcą aktywnie działać na rzecz ochrony klimatu studentów kierunków przyrodniczych, aktywistów ekologicznych, społeczników, przyrodników oraz reprezentantów lokalnych społeczności aspirujących do pełnienia funkcji lokalnych liderów. Szkolenie przeprowadzą wiodący eksperci z dziedzin ochrony klimatu, energetyki, prawa ochrony środowiska i realizowania kampanii społecznych. Rekrutacja na Szkolenie Strażnicy Klimatu potrwa do 30 sierpnia 2014 r.
Więcej informacji o szkoleniu na stronie Edukacja dla Dobrego Klimatu Informacji udziela:
Diana Maciąga
e-mail: diana@pracownia.org.pl
tel. 501 285 417

strazcicy2

Zaproszenie na warsztat motywacyjny Zgromadzenie Wszystkich Istot

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot zaprasza12-14 czerwca 2014 r. na warsztat motywacyjny Zgromadzenie Wszystkich Istot, który ma na celu wzmacniać osobistą motywację do pracy dla ochrony klimatu. Warsztat realizowany jest w ramach szkolenia Strażnicy Klimatu.

Termin: 12-14 czerwca 2014 r.
Miejsce: Bystra k. Bielska-Białej, ul. Jasna 17
Stacja Edukacji Ekologicznej Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot

Warsztat prowadzi Ryszard Kulik – doktor psychologii, trener psychologicznego treningu grupowego. Ochrona klimatu to wielkie wyzwanie naszych czasów; wymaga wiele determinacji, wytrwałości i jasnego zdefiniowania celów, do których zmierzają podejmowane działania. Trzydniowy warsztat motywacyjny ma na celu umocnienie fundamentu, na którym opierać się będą działania uczestników w zasadniczej części szkolenia Strażnicy Klimatu – silnej, osobistej motywacji. Zajęcia warsztatowe skierowane są do wszystkich, którzy pragną działać dla klimatu oraz podjąć próbę przełamania egocentrycznego spojrzenia na otaczający nas świat, zwrócenia uwagi na sieć wzajemnych powiązań i zależności w przyrodzie. Każda najmniejsza czynność ma znaczenie, a każda nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Więcej informacji o warsztacie motywacyjnym Zgromadzenie Wszystkich Istot. Zgłoszenia do 9 czerwca 2014 r. przyjmujemy pod adresem:

Grzegorz Bożek, tel. 665 831 257
e-mail: biuro@pracownia.org.pl Warsztat motywacyjny stanowi jest częścią wstęp szkolenia Strażnicy Klimatu. Więcej o rekrutacji na szkolenie.

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Akcja Czysta Odra zbliża się wielkimi krokami!

Zaczynamy 26.04, kończymy 5.05. To już trzeci raz, gdy wspólnie w przeciągu zaledwie 10 dn…