Home Aktualności Tłumy mieszkańców na proteście w obronie Lasu Mrozowskiego

Tłumy mieszkańców na proteście w obronie Lasu Mrozowskiego

Możliwość komentowania Tłumy mieszkańców na proteście w obronie Lasu Mrozowskiego została wyłączona
0
Ratujmy Las Mrozowski Nadleśnictwo Miękinia

Wczoraj wzięliśmy udział w spotkaniu dotyczącym wycinek w Nadleśnictwie Miękinia. Planowane w nadleśnictwie wycinki budzą bardzo duże zainteresowanie lokalnej społeczności. Mimo że cała narada odbywała się na dworze przy ujemnej temperaturze, wzięło w niej udział ponad 80 osób!

Przede wszystkim byli to mieszkańcy gminy Miękinia, chcący walczyć o las położony przy miejscowościach Mrozów, Wilkostowice, Wojnowice, Żurawiniec. Jednak nie tylko. Na spotkaniu pojawili się również mieszkańcy innych miejscowości znajdujących się w pobliżu lasów zarządzanych przez Nadleśnictwo Miękinia.

Lasy w okolicy Mrozowa są lasami popularnymi turystycznie. Odwiedzane są nie tylko przez osoby z najbliższych miejscowości, ale również bardzo licznie przyjeżdżają do nich mieszkańcy Wrocławia dla których jest to jeden z ważniejszych kompleksów leśnych do wypoczynku i rekreacji.

Są one więc lasami bardzo ważnymi dla społeczeństwa i społeczeństwo chce mieć swój udział w zarządzaniu nimi.

Mieszkańcy żądają aby wycinki wielkopowierzchniowe były w całości wykluczone na tym terenie, a cały las miał status lasu o ważnej funkcji społecznej.

Spotkanie to jest początkiem działań społeczności Gminy Miękinia.

Wszystkie działania, w tym treść petycji do Nadleśnictwa Miękinia i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, którą będzie można podpisać drogą elektroniczną, będą publikowanie na bieżąco stronie Ratujmy las na Facebooku!


Projekt „EkoObywatel – wsparcie interwencji i zmian systemowych” jest realizowany przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA z dotacji Programu Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Kandydaci do europarlamentu dyskutowali o zielonej energii, kosztach budowy atomu i odchodzeniu od węgla

W dniu 27 maja odbyła się debata przedwyborcza o transformacji energetycznej. Udział …