Home Aktualności Łużycki obóz klimatyczno-energetyczny 2012

Łużycki obóz klimatyczno-energetyczny 2012

0
0

Lausitz Camp 2.0: Zaproszenie na warsztaty! W dniach 11 do 19 sierpnia 2012, odbędzie się Łużycki obóz klimatyczno-energetyczny 2012 (Lausitz Camp 2.0), pod hasłem „Walczymy o równowagę klimatyczną i niezależność energetyczną – przyszłość bez węgla i energetyki jądrowej”. Możecie aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu programu!

Chcesz zaproponować warsztaty lub imprezę informacyjną podczas łużyckiego obozu klimatyczno-energetycznego 2012? Propozycje (w tym tytuł, krótki opis i propozycje/życzenia dotyczące terminu) można przesyłać od teraz najpóźniej do 15 Czerwca 2012 na adres programm@lausitzcamp.info„>programm@lausitzcamp.info.

Obóz klimatyczny?

Obóz klimatyczny to miejsce budowania relacji, wymiany wiedzy, dyskusji i [doświadczeń] na temat praktyki protestów i bezpośrednich działań. Jednocześnie obóz to również „poligon doświadczalny” innego stylu życia – oszczędnego dla zasobów naturalnych i będzie to jeden z podstawowych jego elementów podobnie jak samoorganizacja w oddolnej demokracji. Łużyce?

Nasze namioty rozbijemy mając w zasięgu wzroku elektrownię Jänschwalde, jedną z największych trucicielek wśród elektrowni węglowych w Europie. Vattenfall stawia w Brandenburgii nadal na scentralizowane wytwarzanie energii elektrycznej, oparte na paliwach kopalnych, służące wyłącznie interesom wielkich koncernów. Vattenfall cieszy się tu wsparciem czerwono-czerwonego [SPD i „Lewica” – tłum.] rządu krajowego. Wbrew wyznaczonym przez siebie celom klimatycznym, rząd krajowy pozostaje otwarty na możliwość budowy nowej elektrowni w Jänschwalde / Janąojce, nawet jeśli nie będą korzystały z technologii (CCS) tłoczenia CO2 pod ziemię. Rozbudowa kopalni odkrywkowych dotyka liczne wsie i unikatowe rezerwaty przyrody, prowadząc do wysiedleń i ich zniszczenia – nie tylko w Brandenburgii, ale także w saksońskiej części Łużyc.

Weź udział!

Istotnym elementem obozu klimatycznego jest wymiana wiedzy, czy to merytorycznej, czy techniczno-organizacyjnej, czy kulturowej. Poszukujemy zainteresowanych i zaangażowanych ludzi, którzy chcą wesprzeć i wzbogacać nasz obóz spotkaniami informacyjnymi i warsztatami, bądź programem kulturalnym. Zakres tematyczny kreśli szerokie ramy: * Przyszłość bez węgla i energetyki jądrowej
* Węgiel brunatny i CCS
* Protesty przeciw „starej” energetyce w akcji

* Strategie oporu
* Demokratyzacja dostaw energii
* Krytyka wzrostu
* Równowaga klimatyczna i niezależność energetyczna
* Alternatywne style życia

Więcej informacji na temat łużyckiego obozu klimatyczno-energetycznego znajdziecie pod adresem: www.lausitzcamp.info

Czekamy na Was!

Organizatorzy Lausitz Camp

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Usunęli ponad 165 ton śmieci! Trzecia edycja Akcji Czysta Odra zakończona rekordowym wynikiem

Ponad 21 tys. wolontariuszek i wolontariuszy z Polski, Czech i Niemiec na przełomie maja i…