Home Aktualności Wypowiedz Jiriego Jerabka z Greenpeace z Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Wypowiedz Jiriego Jerabka z Greenpeace z Europejskiego Kongresu Gospodarczego

0
0

Jiri Jerabek, koordynator Kampanii Klimat i Energia bral udzial w bardzo probiznesowym panelu podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Byl jednym z nielicznych glosow nie krytykujacych otwarcie polityki klimatycznej UE podczas trzech dni spotkan i dyskusji.

„Jiri Jerabek, koordynator Kampanii Klimat i Energia prowadzonej przez Greenpeace w Europie środkowej i wschodniej wskazuje, że trzeba spojrzeć na zewnętrzne koszty funkcjonowania sektora węglowego, jak np. koszty ochrony środowiska, renowacji budynków i infrastruktury uszkodzonej wskutek podziemnej eksploatacji węgla.

Jiri Jerabek podpowiada, że fundusze unijne w większym stopniu trzeba przeznaczać wzrost efektywności energetycznej i rozwój OZE.

– W Czechach wprowadzono szeroki program zwiększenia efektywności energetycznej, dzięki któremu ocieplono ok. 50 tys. budynków. Dzięki temu powstało także wiele miejsc pracy. W Niemczech rozwój sektora OZE doprowadził do powstania blisko 400 tys. miejsc pracy – argumentuje Jiri Jerabek.

Przekonuje, że ceny energii w Niemczech dla dużego przemysłu wskutek polityki się nie zwiększyły, wahania cen są skutkiem ogólnej sytuacji na rynku energii.”

wnp.pl >>

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Elektrownia atomowa w Choczewie zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Polski

Rząd PiS lokalizując elektrownię jądrową (EJ) w gminie Choczewo na wybrzeżu Bałtyku nie zw…