Home Aktualności Wygraj kamerę! Konkurs

Wygraj kamerę! Konkurs

0
0
Konkurs FINAL

Konkurs FINAL

W ramach kampanii „Nowocześnie, energooszczędnie, odpowiedzialnie – inteligentne sieci energetyczne” Polska Zielona Sieć rozpoczęła konkurs na amatorski film wideo (nakręcony telefonem, aparatem lub kamerą), ogólnie mówiąc, poruszający temat energii i promujący bardziej świadome do niej podejście. Do wygrania jest kamera o wartości ponad 3 tys. zł. Tutaj więcej informacji: http://dlaklimatu.pl/neowideo/

Konkurs na energetyczne wideo! Do wygrania kamera o wartości ponad 3000 zł.

Polska Zielona Sieć serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na amatorski film o energii. Każdy film promujący ekologiczne i nowoczesne podejście do konsumpcji energii ma szansę. Nakręcony przez młodszych i starszych amatorów, kamerą, telefonem albo aparatem. Pokaż, że można zużywać mniej energii, zmieniać swoje nawyki, albo zostać prosumentem i produkować energię w przydomowym mikroźródle. Wypowiedz swoje zdanie o energii!

Wyjaśnij całej Polsce kim jest prosument, czym jest inteligentna sieć energetyczna, albo zastanów się jak możesz w codziennym życiu zmniejszyć ilość konsumowanej energii i skąd ona pochodzi. Zużywasz ją na każdym kroku, czasem nawet nieświadomie: wjeżdżając windą na 1 piętro, gotując bez przykrywki, marnując wodę (doprowadzenie wody do domu wymaga użycia pomp), jeżdżąc na krótkie dystanse autem itd. Powstanie każdej rzeczy i wydobycie każdego surowca wiąże się ze zużyciem w tym celu energii. Dlatego na każdym kroku mamy szansę ją oszczędzać, myśląc o tym, jak nie uprawiać nadkonsumpcji. Pomyśl jak w osiągnięciu tego celu pomogą nam wszystkim inteligentne sieci energetyczne.

Zadaniem Uczestników jest przesłanie filmu, który będzie poruszał i promował jeden lub kilka z następujących tematów:

–          inteligentne sieci energetyczne (czym są, co zmienią w życiu konsumenta energii, jakie dają możliwości),

–          inteligentne liczniki energii (jak ułatwią życie konsumentom i pozwolą oszczędniej konsumować energię),

–          przydomowe mikroźródła energii,

–          prosument (jak można samemu produkować energię i po co),

–          demokratyzacja energetyczna (możliwość wyboru źródła energii),

–          metody oszczędzania energii i zwiększania efektywności jej zużycia w domu lub pracy oraz ich efekty,

–          efektywność energetyczna i jej znaczenie,

–          odnawialne źródła energii – ich znaczenie dla indywidualnych osób i całego kraju (np. bezpieczeństwo energetyczne, miejsca pracy, zanieczyszczenie środowiska i powietrza, zdrowie),

–          wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w okolicy,

–          związek energii z ekologią,

–          odpowiedzialna i oszczędna konsumpcja energii i jej znaczenie,

–          neo nawyki – zmiana nawyków konsumpcji energii na bardziej Nowoczesne, Energooszczędne, Odpowiedzialne (wykorzystanie hasła kampanii).

Wystarczy poruszyć jeden z wymienionych tematów w dowolnie wybrany przez siebie sposób: dosłownie, symbolicznie, poprzez wideo-kolaż ze zdjęć z podkładem muzycznym, teledysk do piosenki, lipdub, wideo instruktażowe, artystyczny film z przesłaniem, film animowany, film niemy, reportaż itd. – pod warunkiem, że nadsyłane prace pozostaną dziełem audiowizualnym i promować będą dosłownie lub metaforycznie tematykę konkursu. Film powinien zachęcać do zmiany sposobu traktowania i użycia energii na bardziej nowoczesny, ekologiczny i oszczędny, pokazywać własne przemyślenia czy doświadczenia związane z tematami konkursu.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie: www.dlaklimatu.pl/neowideo.

 

Konkurs jest częścią kampanii edukacyjnej Polskiej Zielonej Sieci pt. „Nowocześnie, energooszczędnie, odpowiedzialnie – Inteligentne Sieci Energetyczne. Kampania informacyjna na temat korzyści społecznych z wdrażania ISE.” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Konkurs objęty jest Patronatem portalu Filmweb.pl

Inteligentne Sieci Energetyczne. Kampania informacyjna na temat korzyści społecznych z wdrażania ISE.” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Przez smog umiera rocznie nawet 50 tys. ludzi. Zieloni zawalczą o czyste powietrze w Europarlamencie

Poprawa jakości powietrza jako główny postulat Wrocławskich Zielonych w ramach kampanii wy…