Home Aktualności Zaproszenie na Debatę o przyszłości Wrocławia

Zaproszenie na Debatę o przyszłości Wrocławia

0
0
zieloni copy

zieloni copy ekounii

Partia Zieloni, Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA zapraszają na Debatę o przyszłości Wrocławia

HOTEL TUMSKI, SALA CZARNA  ul. WYSPA SŁODOWA 10 , czwartek 27.11 godz. 15.00-17.00

Chcemy porozmawiać o wizji miasta za 10- 20 lat. Politykom przychodzi to trudno. Oni lubią mówić o „ciepłej wodzie w kranie”, bo to większość ludzi rozumie. Ale organizacje i ludzie, których zapraszamy, myślą o mieście z perspektywą, jakie ono będzie  w następnych dziesięcioleciach.

Brakowało i brakuje dialogu- dokąd idziemy z naszym miastem ? Czy to jest miasto jeszcze dla mieszkańców, czy dla dróg i samochodów, galerii i biznesu, miasto bez zieleni z betonu, stali i szkła ? Nowoczesne? A rzeczywiste partnerstwo i udział mieszkańców w sprawowaniu władzy- czy budżet partycypacyjny to już wszystko na co nas stać ?

 Zieloni, ruchy miejskie i wiele organizacji pozarządowych zarzucają polityce w  miastach polskich, że powielają błędy Zachodu w transporcie i zagospodarowaniu przestrzeni  a ich władze w ogóle nie zdają sobie sprawy, że mamy XXI wiek zmian klimatycznych, zatrutego powietrza, spadku jakości życia. Ludzie uciekają  z terenów nieprzyjaznych ( hałas, spaliny, upał) na prowincję, pomnażając problemy komunikacyjne, społeczne,  budżetowe, środowiskowe !

I nigdzie odpowiedzią na to nie były nowe mosty i obwodnice. Tylko porządny, szybki transport publiczny. Zieloni w dobrym programie – link poniżej- napisali, jak ich zdaniem pozytywnie odpowiedzieć na powyższe problemy. I chcemy  móc o tę wizję i narzędzia jej realizacji spytać przyszłego prezydenta lub prezydentkę.

Ta debata wyszła też ze złości na nasze media, które zupełnie nie umieją pokazać kampanii, wyeksponować kluczowych problemów (słynne 20 sekund na każdy komitet wyborczy , razem ok. 3 min w Faktach, i które 15 min potrafią opowiadać o „michałkach”). Gazety i radia nie są tu lepsze. Część problemów pomijają, bo nie mówią o nich duzi gracze, gonią za sensacją, etc…

Ale media, które tylko zechcą- zapraszamy ! Proszę o zgłoszenia na  Maciej Słobodzian,  <maciek.slobodzian@gmail.com>; , tel. 791 169 688

Debatę poprowadzi Radosław Gawlik, polityk, ale i aktywista i przedstawiciel sektora pozarządowego.  Debata  będzie rzeczowa, aby kandydaci wiedzieli co obiecują J,  bez obrażania, przy zachowaniu kultury rozmowy.

Przewidujemy krótkie wypowiedzi i pytania przedstawicieli organizacji i polityków uczestniczących w tej kampanii po max 2 min i krótkie odpowiedzi kandydatów też po 2 min. Spotkanie 2 godzinne.  Poprosimy policje o ochronę spotkania, wewnątrz i na zewnątrz. Poprosiliśmy o współpracę z policją Pana  Dyrektora Ossolineum- Adolfa Juzwenkę

                        Zapraszamy

Małgorzata Tracz, Mariusz Rusinek, Maciej Słobodzian -Koło Zielonych we Wrocławiu

 Radosław Gawlik -Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA,

rgawlik@eko.org.pl, 605 037 417

                                                           Zobacz najlepszy Zielony program miejski:)

                                                           http://www.zielona-alternatywa.org/

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Kandydaci do europarlamentu dyskutowali o zielonej energii, kosztach budowy atomu i odchodzeniu od węgla

W dniu 27 maja odbyła się debata przedwyborcza o transformacji energetycznej. Udział …