Home Aktualności Poseł pyta o to czy Chevron działa legalnie?

Poseł pyta o to czy Chevron działa legalnie?

0
0

Do biura poselskiego Sławomira Zawiślaka wpływa coraz więcej pytań i wątpliwości mieszkańców gminy Zamość, Miączyn i Grabowiec na Zamojszczyźnie, którzy są zaniepokojeni działalnością firmy Chevron w regionie.

Poseł postanowił złożyć interpelację w tej sprawie. 

– Inwestycje związane z poszukiwaniem gazu łupkowego natrafiają na sprzeciw ze strony społeczności lokZastosujalnej. Jest on tym większy i tym bardziej uzasadniony, że w wielu przypadkach społeczność lokalna nie jest na bieżąco informowana o m.in. o prawnych i technicznych warunkach dotyczących wdrożenia i bezpiecznego przeprowadzenia tych inwestycji – napisał Sławomir Zawiślak w zapytaniu poselskim. Zdaniem posła coraz więceń mieszkańców jest przekonanych, że firmy poszukujące gazu łupkowego działają za wszelką cenę, bez względu na interesy lokalnej społeczności i dążą wyłącznie do osiągnięcia zysku finansowego.

– Przykładem takiego działania według licznych interesantów mojego Biura Poselskiego zdaje się być firma CHEVRON Sp. z o.o. – czytamy w interpelacji posła.

Uwagi zgłaszane przez mieszkańców dotyczyć mają również legalności działań podejmowanych przez tę firmę. Według zgłoszonych do biura dokumentów koncesja przynzna Chevronowi straciła ważność w dniu 6 czerwca ubiegłego roku ponieważ była wydana na okres 4,5 roku od dnia 6 grudnia 2007 r.

W związku z uwagami i zastrzeżeniami poseł skierował do ministra  środowiska trzy pytania:

1. Na jakim etapie znajduje się postępowanie w sprawie przedłużenia do dnia 6 grudnia 2013 r. koncesji 30/2007/p dla firmy Chevron Sp. z o.o.?

2. Czy w obecnym stanie prawnym działania firmy Chevron Sp. z o.o. są legalne, tj. czy firma ta ma aktualną koncesję na prowadzenie prac na terenie Gminy Miączyn, Skierbieszów, Grabowiec i Zamość na Zamojszczyźnie?

3. Czy mógłby Pan Minister udostępnić mi kopię aneksu do projektu prac geologicznych firmy Chevron Sp. z o.o. dla koncesji „Grabowiec” w związku ze zmianą lokalizacji wiertni do miejscowości Ministrówka Kolonia (Karta Informacyjna Przedsięwzięcia) oraz kopię raportu z prac na koncesji „Grabowiec”?

Marcin Korolec ma 21 dni na udzielenie pisemnej odpowiedzi na interpelację posła.

Zamość.tv/BS/MM

Żródło http://gazlupkowy.pl/posel-pyta-o-to-czy-chevron-dziala-legalnie/

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Przez smog umiera rocznie nawet 50 tys. ludzi. Zieloni zawalczą o czyste powietrze w Europarlamencie

Poprawa jakości powietrza jako główny postulat Wrocławskich Zielonych w ramach kampanii wy…