Home Aktualności Raport o degradacji rzek

Raport o degradacji rzek

0
0

Apel do przyrodników >>

Ankieta do pobrania >>

WWF Polska wraz z powiązanymi organizacjami pozarządowymi oraz środowiskami naukowymi przygotowuje raport, którego celem jest możliwie dokładne udokumentowanie przypadków degradacji ekosystemów rzecznych i powiązanych w ramach realizowanych obecnie w całym kraju prac regulacyjnych i/lub tzw. utrzymaniowych. Jego celem będzie wywieranie presji na Ministerstwo Środowiska celem wprowadzenia zmian proceduralno-prawnych oraz zwrócenie uwagi Komisji Europejskiej na degradację ekosystemów rzecznych w Polsce i jednocześnie sposób wykorzystania środków unijnych.

W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich przyrodników-terenowców, strażników przyrody, organizacji pozarządowych i środowisk naukowych o przekazywanie dobrze udokumentowanych przypadków inwestycji hydrotechnicznych realizowanych w latach 2005-2009 lub przewidzianych do realizacji w najbliższym czasie, a prowadzących do istotnego pogorszenia stanu małych rzek i potoków. Oprócz samego opisu, podania lokalizacji i innych danych, dla osiągnięcia zamierzonego celu wymagana jest szczegółowa dokumentacja fotograficzna, najlepiej ilustrująca stany „przed” i „po” realizacji prac hydrotechnicznych.  Dane proszę przekazywać w formie wypełnionej ankiety dołączonej do niniejszego apelu. Nieco więcej informacji znajduje się w dołączonym pliku pdf, dostępnym również pod adresem:
http://www.biol.uni.wroc.pl/instbot/zbiosr/Apel_Niszczenie_rzek.pdf Ponadto załączona jest ankieta do przesyłania zgłoszeń, którą również można pobrać niezależnie ze strony:
http://www.biol.uni.wroc.pl/instbot/zbiosr/Ankieta_Niszczenie_rzek.doc Wszelkie informacje lub dodatkowe pytania prosimy przekazywać pocztą elektroniczną na adresy mailowe niżej podpisanych. Jednocześnie z góry dziękujemy za wszelkie przekazane dane.

Remigiusz Pielech  remekpielech@o2.pl remek@biol.uni.wroc.pl
Paweł Kisiel  paw.kisiel@gmail.com

]]>

Załaduj więcej... Aktualności

Zobacz również

Usunęli ponad 165 ton śmieci! Trzecia edycja Akcji Czysta Odra zakończona rekordowym wynikiem

Ponad 21 tys. wolontariuszek i wolontariuszy z Polski, Czech i Niemiec na przełomie maja i…